انواع وکالت را بشناسیم

همه مردم با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. نیازهای آنها برای حمایت متفاوت است و ممکن است در طول زندگی تغییر کند. انواع حمایت برای تشخیص این تفاوت ها ایجاد شده است:

وکالت پرونده

دفاع از خود

حمایت از همتایان

وکالت مستقل پولی

حمایت از شهروندی

وکالت قانونی

همه انواع وکالت از ارزش یکسانی برخوردار هستند. اینکه چه حمایتی و چه زمانی استفاده می‌شود، باید بستگی به این دارد که چه چیزی برای شخصی که به دنبال آن است، مناسب است. یک فرد مجرد ممکن است انواع مختلفی از حمایت های حمایتی را در زمان های مختلف زندگی خود درخواست کند.

چیزی که در همه انواع وکالت مشترک است این است که شخصی که برای آن حمایت می شود (در این مثال فرد دارای ناتوانی یادگیری) همیشه در مرکز فرآیند حمایت قرار دارد.

همه چیز در مورد آنچه آن شخص می خواهد، و یافتن بهترین راه برای انتقال آن به افرادی است که نیاز به دانستن دارند.

وکالت می تواند مانند ابزارهایی در جعبه ابزار باشد، انواع مختلف آن را می توان با هم یا جداگانه استفاده کرد، بسته به کاری که باید انجام شود.

افراد مبتلا به ناتوانی های یادگیری می گویند که عضویت در یک گروه حمایت از خود یا دریافت حمایت از یک مدافع بخش واقعاً مهمی در کنترل زندگی خود است.

وکالت پرونده

همچنین به عنوان بحران یا حمایت کوتاه مدت نیز شناخته می شود، اگرچه تفاوت های جزئی بین این سه وجود دارد.

اینها اشکالی از وکالت شبیه به حمایت از شهروندی هستند، اما بر یک موضوع یا مجموعه ای از موضوعات تمرکز می کنند و در نظر گرفته شده اند که مبنایی طولانی مدت داشته باشند.

آنها ممکن است در کنار همتایان، شهروند، یا حمایت از خود ارائه شوند تا در برخورد با یک مشکل خاص حمایت بیشتری ارائه کنند.

پشتیبانی ممکن است به این دلیل مورد نیاز باشد که کارهای زیادی باید انجام شود، به دلیل شکست در مشارکت حمایتی، یا به دلیل بروز مسائلی که نیاز به تخصص خاصی دارند، به عنوان مثال. در قانون، حمایت از کودکان، آموزش، مسکن، اشتغال و مسائل مالی.

حتما بخوانید:
کارل لینئوس کی بود؟ | علم زنده

دفاع از خود

مردم دور هم جمع می شوند تا برای خودشان صحبت کنند. این همان کاری است که اکثر ما اغلب انجام می دهیم. این بهترین نوع حمایت است که در آن افراد احساس توانایی و تمایل به انجام آن دارند. همیشه باید برای این کار تلاش کرد.

 

بسیاری از افراد مبتلا به ناتوانی های یادگیری در بیان خود خوب هستند. گاهی برای آنها سخت است که دیگران را بپذیرند یا به آنها گوش دهند.

گروه های حمایت از خود راه خوبی برای تشویق این امر هستند. آنها توسط افراد دارای ناتوانی های یادگیری که گاهی حامیانی دارند اداره می شوند.

گروه‌های حمایت از خود اغلب گروه‌هایی از افرادی هستند که از خدمات استفاده می‌کنند یا علایق یکسانی دارند. آنها با هم کار می کنند تا مطمئن شوند که در مورد نحوه اجرای آن خدمات نظر دارند.

آنها راه بسیار خوبی برای حمایت مردم از یکدیگر هستند و می توانند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کنند تا مردم احساس کنند بیشتر می توانند برای خود صحبت کنند.

حمایت از همتایان

این زمانی است که مدافع و شریک وکالت تجربیات یا محیط های مشابهی را به اشتراک می گذارند. این امر برای مثال بین کودکانی که ممکن است در خانه کودکان با هم زندگی کنند، آنهایی که از بیماری روانی رنج می برند و آنهایی که دارای ناتوانی یادگیری هستند اتفاق می افتد.

گاهی اوقات به این معنی است که افرادی که موارد مشابهی را تجربه کرده اند احساس می کنند درک بهتری دارند و می توانند حمایت بیشتری داشته باشند.

حمایت از همتایان در گذشته بین افراد دارای ناتوانی های یادگیری زمانی که از دیگران جدا شده بودند و در بیمارستان های ایزوله زندگی می کردند اتفاق افتاد.

حتما بخوانید:
سرانجام، گوگل اولین نگاه رسمی خود را به جلوی پیکسل 7 پرو انداخته است

آنها غالباً فقط برای همنشینی یکدیگر را داشتند و از دیگران در جامعه دور بودند. هیچ کس دیگری جز هموطنانشان نبود که به جای آنها صحبت کند.

از آنجایی که افراد دارای ناتوانی یادگیری شروع به یادگیری بیشتر در مورد حقوق و تعهدات شهروندی کردند، تعداد بیشتری از آنها به جای یکدیگر صحبت می کنند.

این اغلب مانند حمایت از شهروندان با هر دو طرف دارای ناتوانی یادگیری است و عمدتاً ماهیت غیررسمی دارد

وکالت مستقل پولی

به طور کلی، وکلای مستقل بدون دستمزد هستند، بسیاری از آنها حتی هزینه‌ای هم نمی‌کنند. اما داوطلبان همیشه کمبود دارند.

در جایی که تقاضای زیادی وجود دارد، به عنوان مثال جایی که یک بیمارستان طولانی مدت بسته می شود و تعداد زیادی از مردم در حال اسکان مجدد هستند، یا جایی که یک مشکل بزرگ رخ داده است، ممکن است به وکلای حقوقی برای رسیدگی به وضعیت به طور موقت نیاز باشد.

نقش آنها معمولاً ترکیبی از وکالت از شهروند و پرونده است، اما آنها دارای پرونده های متعددی از مشتریان خواهند بود. در حالت ایده‌آل، هنگامی که یک فرد اسکان داده می‌شود، وکیل حقوقی به شهروند محلی داوطلب یا حمایت از خود تحویل می‌دهد.

حمایت از شهروندی

داوطلبانی که روابط بلندمدت با مردم ایجاد می کنند و به جای آنها صحبت می کنند. این یک مشارکت بین دو نفر است.

برای شفاف سازی همه چیز، معمولاً به یکی شریک وکالت و یکی وکیل شهروند می گویند.

شریک وکالت شخصی است که در معرض خطر نادیده گرفته شدن انتخاب ها، آرزوها و تصمیمات است و برای شناختن آنها و اطمینان از پاسخگویی به آنها به کمک نیاز دارد.

مدافع شهروند فردی است که داوطلب می شود تا برای یک شریک وکالت صحبت کند و از آن حمایت کند و برای انجام این کار پولی دریافت نمی کند.

 مطالعه بیشتر:

شغل وکالت چند شاخه دارد؟