تعریف فضاهای مختلف برای طراحی داخلی مسکونی

تعریف فضاهای مختلف برای طراحی داخلی مسکونی

·         طراحی داخلی منزل مسکونی ( ورودی ): در طراحی و دکوراسیون منزل ورودی نقش معرف خانه را دارد. در ورودی باید فضایی برای کفش کن، آویز لباس و… وجود داشته باشد ورودی یک فضای عمومی است که باید کاملا جدا از سایر فضاهای داخلی خانه طراحی شود. چنانچه مساحت کافی برای فضای ورودی وجود داشته باشد معمولا نیمکتی برای تعویض کفش ها، جا کفشی، کمدی برای قرار دادن لباس ها و … در داخل فضای ورودی تعبیه می کنند.

·         طراحی داخلی مسکونی ( راهروها): در طراحی داخل منزل راهرو ها نقش اتصال دهنده فضا ها به یکدیگر را ایفا می کند. عملکرد دیگر راهروها به عنوان جداکننده ی فضاهای خصوصی و عمومی از یکدیگر می باشند. در دکوراسیون منزل قدیمی نیز راهروها و هشتی های خانه بسیار پرکاربرد بودند به طوری که پس از ورودی هشتی قرار داشت که از یک سمت وارد فضای مخصوص مهمان می شد که دارای تزیینات و معماری زیباتری بود و از یک سمت دیگر وارد فضای خصوصی و خانوادگی می شد که کوچکتر بود و تجملات فضای مهمان را نداشت.

 

فضاهای اصلی طراحی داخلی منزل مسکونی

·         طراحی داخلی مسکونی ( آشپزخانه): در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل آشپزخانه قلب تپنده ی خانه می باشد. آشپزخانه فضایی است که در عین حال که باید در بخش عمومی منزل قرار گیرد باید با سایر فضاهای خصوصی نیز در ارتباط باشد.آشپزخانه مطابق ضوابط شهرداری و به دلایل امنیتی باید به پنجره نزدیک باشد وگرنه نیازی به نورگیری چندانی ندارد و نور شمال برای آشپزخانه کافی است. مثلث کار آشپزخانه از دیدگاه شرکت طراحی داخلی یکی از اصول کاربردی طراحی داخلی دکوراسیون منزل محسوب می شود. نحوه ی درست قرار گیری کابینت و سایر لوازم مورد نیاز در آشپزخانه موجب راحتی ما در خانواده در آشپزخانه می شود.محل قرارگیری آشپزخانه باید به فضای ورودی نزدیک باشد.

حتما بخوانید:
معرفی ورق فومیزه Pvc

·         طراحی داخلی خانه ( پذیرایی): در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل، پذیرایی یکی از فضاهای پرکاربرد به ویژه در منازل ایرانی است معمولا مساحت زیادی از منزل را به بخش پذیرایی اختصاص می دهند گاهی متراژ منزل کوچک است از این رو از پذیرایی به عنوان نشیمن، تی وی روم، غذاخوری نیز استفاده می شود پذیرایی در طراحی دکوراسیون منزل به عنوان بخش عمومی خانه در نظر گرفته می شود و کاملا جدا از فضاهای خصوصی طراحی می شود.

 

دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی

·         طراحی داخلی خانه ( سرویس بهداشتی ): در دکوراسیون مسکونی سرویس بهداشتی در فضای عمومی خانه قرار می گیرد در گذشته سرویس بهداشتی به طور کامل در فضای بیرونی خانه قرار داشت و فاصله ی آن با خانه مسافت زیادی داشت اما امروزه با کاهش مساحت منازل سرویس بهداشتی در طراحی داخلی خانه معمولا در کنار ورودی یا در فضای ورودی قرار داده می شود.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma