سخت افزار یک بازی طولانی مدت است و گوگل مشکل تعهد دارد


بررسی Google Pixelbook Go با پیکسل 4 باز شد

اریک زمان / Android Authority

در ماه ژوئیه، ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل به کارمندان گفت که “کمیابی باعث شفافیت می شود.” او نسبت به مشکلات اقتصادی هشدار داد و از کارکنان خواست تا با “گرسنگی بیشتر” کار کنند. [Google has] در روزهای آفتابی نشان داده شده است.”

تنها پس از دو ماه، کسری از قبل در Mountain View نمایان شده است. گوگل بی سر و صدا Pixelbook بعدی خود را لغو کرده و تیم پشت آن را منحل کرده است. طبق گزارش‌ها، پیکسل بوک «پیش‌تر در حال توسعه» بوده است. این شرکت همچنین منطقه 120، انکوباتور محصولات آزمایشی خود را نابود کرد.

اجرای استراتژی سخت افزاری گوگل در بهترین حالت آشفته باقی می ماند.

گوگل سابقه طولانی و پیچیده ای با سخت افزار مصرف کننده دارد. در 12 سالی که از راه اندازی Nexus One می گذرد، این شرکت ده ها محصول در زمینه های مختلف عرضه کرده است. او موتورولا را خرید و فروش کرد. برندهای نمادینی مانند Nest و Fitbit را به دست آورده است. یک بخش سخت افزار جداگانه ایجاد شد که تبدیل به یک تجارت چند میلیارد دلاری شد. فکر می‌کنید تمام این تجربه به شرکت این امکان را می‌دهد که چشم‌انداز بلندمدتی از سخت‌افزارش را تقویت کند. شاید اینطور باشد، اما اگر از بیرون به آن نگاه کنیم، اجرای استراتژی گوگل همچنان در بهترین حالت آشفته است.

انصافاً بهتر شده است، به خصوص در مورد گوشی های هوشمند. پس از سال ها شروع و بن بست نادرست، به نظر می رسد گوگل مسیر روشنی را برای خط پیکسل پیدا کرده است. یک پیکسل رده بالا و یک پیکسل میان رده بسیار رقابتی وجود دارد، و شما می دانید که از نسل بعدی چه انتظاری دارید. یک وبلاگ نویس فناوری ممکن است از تماشای این چرخه انتشار “خسته کننده” لذت زیادی نبرد، اما این بهترین کاری است که گوگل می تواند برای رشد تجارت تلفن خود انجام دهد.

قافیه و دلیل زیادی برای برنامه انتشار کروم بوک گوگل وجود ندارد.

از طرف دیگر، سیستم عامل کروم کمتر قابل پیش بینی است. همه چیز با Chromebook Pixel فوق‌العاده پیشرفته شروع شد (که Android Authority در سال 2013 فاش شد). در سال 2015، گوگل مدل اصلاح شده ای را منتشر کرد که در سال 2016 آن را متوقف کرد. سپس نام تجاری خود را به Pixelbook 2017، یک لپ تاپ هیبریدی، و سپس Pixel Slate 2018، یک تبلت مبتنی بر سیستم عامل Chrome تغییر داد. Pixelbook Go در سال 2019 به عنوان جانشین مقرون به صرفه‌تر Pixelbook وارد بازار شد. در نهایت، شایعه شده است که Pixelbook نسل بعدی لغو شده در سال 2023 عرضه خواهد شد که توسط تراشه Tensor خود گوگل طراحی شده است. بنابراین لغو آن چیزی بیش از خط سیستم عامل کروم را تحت تأثیر قرار می دهد.

حتما بخوانید:
هر آنچه لازم است درباره شیر فشارشکن بدانید

قافیه و دلیل زیادی برای این جدول زمانی وجود ندارد. اما همه این دستگاه‌ها چند ویژگی مشترک داشتند – گران‌قیمت، متمرکز بر طراحی و بسیار قدرتمندتر از یک کروم بوک متوسط. اینها محصولات مورد علاقه ای بودند که برای نشان دادن کارهایی که کروم بوک ها می توانستند انجام دهند طراحی شده بودند در واقع اگر تولیدکنندگان فقط برای یک ثانیه فراتر از خط پایانی نگاه کنند، این امر ممکن است.

در سال 2022، زمانی که بتوانید کروم بوک های عالی را از چندین برند دیگر تهیه کنید، Pixelbook جدید اضافی خواهد بود.

در سال 2022، ممکن است گوگل دیگر نیازی به تعیین نوار بالا برای اکوسیستم سیستم عامل کروم نداشته باشد. چگونه The Verge’s مونیکا چین و درباره Chromebooks کوین اس تافل خاطرنشان کرد که وضعیت با سال 2013 متفاوت است. اکنون می‌توانید کروم‌بوک‌های عالی را از چندین سازنده، از جمله HP، Lenovo، و Asus تهیه کنید. این باعث می شود پیکسل بوک جدید تا حدودی زائد باشد.

و سپس عمل متعادل کننده دشوار رقابت با شرکای خود وجود دارد.

مطمئناً می توان استدلال کرد که تصمیم گوگل برای کنار گذاشتن Pixelbook منطق تجاری خوبی دارد. توسعه سخت‌افزار گران است، بازدهی آن مشکوک است، و شرایط کلی اقتصادی تیره و تار است.

چیزی که من را نگران می‌کند این است که گوگل هنوز کروم‌بوک‌ها (و اکثر سخت‌افزارهای دیگر) را به عنوان یک پروژه جانبی می‌بیند، پروژه‌ای که داشتنش خوب است اما برای «روزهای آفتابی» واقعاً مهم نیست، همانطور که پیچای بیان کرد. سرگرمی ای که می توانید در زمان های سخت از آن دست بکشید.

حتما بخوانید:
اسید سیتریک چیست؟

در سال 2019، من نوشتم که شهرت گوگل برای بی ثباتی، ابتکارات آن را از مسیر خارج می کند. من از Stadia، پلتفرم پخش بازی جدید در آن زمان، به عنوان مثال استفاده کردم و به ترس توسعه دهندگان اشاره کردم که گوگل به سادگی پروژه را رها کند. سه سال بعد، استادیا هنوز نمرده است، اما زمان زیادی برای این دنیا هم نیست. پذیرش کم‌خون، هم توسط توسعه‌دهندگان بازی و هم از سوی بازیکنان، می‌تواند تا حدودی به دلیل عدم تعهد آشکار گوگل به این پلتفرم باشد. در واقع، به نظر می‌رسد که گوگل قبلاً بر روی فروش فناوری Stadia به سایر شرکت‌ها تمرکز کرده است.

اگر گوگل واقعاً به این هدف متعهد نیست، چرا دیگران باید متعهد باشند؟

گوگل مطمئناً می تواند ناسازگار باشد. سخت افزار بخش کوچکی از کسب و کار آن است، و اجازه دهید با آن روبرو شویم، گوگل با وجود همه بی ثباتی هایش، همچنان از رسانه ها و مصرف کنندگان انتقاد می کند. اما این فقط شما را در مقابل شرکت هایی مانند اپل یا سامسونگ بسیار متمرکز می کند.

مطالب مرتبط: گوگل امروز همچنان تاوان اشتباهات گوگل دیروز را می پردازد

و نکته اینجاست – گوگل می خواهد به عنوان یک شرکت سخت افزاری جدی دیده شود، اما نمی خواهد در مورد آن رویاپردازی کند. یا حداقل این برداشتی است که من از بیرون دارم. بارها و بارها، مسیر کمترین مقاومت را دنبال کرده است، که در کوتاه مدت خوب است، اما این راهی برای اداره یک تجارت سخت افزاری پایدار نیست.

آیا فکر می کنید گوگل در مورد سخت افزار مشکل تعهد دارد؟

137 رای

در نهایت، همه چیز به ادراک ختم می شود. ممکن است Google به Chromebook جدید نیاز نداشته باشد — یا سرویس پخش جریانی، ساعت هوشمند، تبلت و غیره. اما رها کردن یک محصول در حال توسعه فقط به جهان نشان می دهد که شما واقعاً به هدف خود متعهد نیستید. پس چرا کس دیگری باید باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید