فیلتر خط فشار هیدرولیک

اگر از فرمانهای هیدرولیک یا از جک هیدرولیک استفاده کرده باشید، متوجه میشوید که نیروی اعمالی شما نسبت به تغییری که ایجاد میکنید بسیار کمتر است. هر سیستم هیدرولیکی در یک حلقه کامل از پمپاژ سیال تا تکمیل عملیات مکانیکی و بازگشت به سمت مخزن کار می کند. در نتيجه اين مکانيزم درگيري ، آب بندي بين نواحي پمپاژ تامين مي گردد. در واتر جت فقط آب ماشینکاری میکند . F/A بیان میشود. در اینجا مشخص است که فشار و نیرو تحت تأثیر سطح یا همان A تغییر میکند. F2/A2 یکسان باشد. از آنجایی که هر دو سیال یکسان هستند، برای ایجاد این توازن باید مساحت و نیروی اعمالی تغییر کند.

بنابراین فشار کمتری به آن وارد میشود تا در طرف مقابل یک جسم با مساحت بزرگتر و با اندازه بزرگتر تغییر داده شود. هنگام پردازش دانههای کاکائو، مایع مخصوص شکلات به دست میآید. در نتیجه مایع به دست آمده بدون چربی بوده و در مراحل بعد برای تولید پودر کاکائو به کار گرفته میشود. روشها و راهکارهای گوناگونی برای رسیدن به این مهم وجود دارد اما اصلیترین و مهمترین راهکار، کاهش هزینههای تولیدی است که بخش بزرگی از این صرفه جویی در هزینهها به انتخاب روش تولید مناسب و استفاده از تجهیزات و ابزار آلات با کارآمدی بیشتر و قیمت کمتر وابسته است.

با توجه به نیاز صنعت به دستگاههای مختلف و همچنین نیاز به اندازههای مختلف از آنها، امروزه شامل انتخاب طراحیهای مختلف برای این دستگاهها هستیم که کاربرد آنها را تحت تأثیر قرار میدهد. مثلاً در فشار کاری 80 بار برای داشتن طول کورس 1.5 متر نمی توان سیلندر 63/28 را انتخاب نمود بلکه باید سیلندر 63/48 را برگزید که این انتخاب روی نیرو و سرعت برگشت سیلندر تاثیر می گذارد. هر کدام از این دستگاهها میتواند در یک یا چند حوزه به کار گرفته شوند و شامل موارد زیر میشوند. البته همانطور که اشاره شد، این سه مورد متفاوت از کاربردهای دستگاه پرس هیدرولیک هستند که ابعاد مختلف آنها را به رخ میکشند. این نیرو در حالت انتقال مستقیم، باید معادل باشد. بالانس : در پمپ هیدرولیک پره ای بالانس عدم تعادل نیرو حذف شده است. دستگاه پرس هیدرولیک (hydraulic press machine) دستگاهی است که بر مبنای انتقال نیرو در یک سیال طراحی شده است و میتوان از آن برای متراکم کردن اشیا مختلف تحت فشار زیاد استفاده کرد.

در نتیجه، حرکت پیستون بزرگ باعث ایجاد فشار زیادی بر روی قطعه کار شده و منجر به متراکم شدن یا اصطلاحاً له شدن آن میشود. حالا اگر به تصویر نشان داده شده توجه کنید، ما دو سیلندر با اندازه متفاوت یعنی سطح A1 و سطح A2 مواجه هستیم. در تصویر نشان دادیم که در سمتی که ما فشار را وارد میکنیم سیلندر و پیستون کوچکتر است. حالا نحوه عملکرد دستگاه پرس وکیوم به این صورت است که نیروی وارده بر یک مخزن کوچک یا یک پیستون کوچک وارد میشود و در طرف مقابل باعث حرکت یک پیستون بزرگ با وزن بسیار زیاد میشود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد هیدرولیک تندر 90 لطفا به بازدید از وب سایت ما.