قم نیوز – شناخت پیستون و دلایل خرابی آن

این پیستون تعمیرنخواهد شد و باید تعویض شود , این پیستون در ماشینهایی نظیر بی ام دبلیو و بنز و پورش استفاده میشد که تقریبا منسوخ شده است . اما در خود به جای نمک , ماده خنک کننده فریون دارد , از این پیستون در موتور خودروهایی استفاده میشود که در نواحی بسیار گرم هستند و تقریبا در تمامی فصول سال گرم هستند . شیارها در قسمت بالایی دامنه قرار داشته و رینگها در داخل آن جای میگیرند. نوع ریختهگری که فضای متخللی دارد و مقاومت گرمایی کمتر در خودروهایی با قدرت پایینتر استفاده میشود و نوع آهنگری که بافتی متراکم و قوی دارد برای خودروهای سنگین با توان بالاتر مورد استفاده قرار میگیرد. پس جنس این قطعه متناسب با موتور مورد نظر ساخته و طراحی میشود . به همین راحتی , اگر پیستون نبود , قدرتی هم تولید نمیشد زیرا قطعهای وجود نداشت تا بتواند سوخت را متراکم و سپس این روند را انجام دهد , پیستون یاماها ۴۰۰ پس پیستون ماشین در این حد مهم و ضروری است . پس باید بتواند این حرارت شدید را کنترل کند هرچند که موتورهای بسیار قوی و قدرتمندی هستند که حرارت بسیار زیادتری را تولید میکنند .

تولید قدرت بیشتر یا سرعت بیشتر ؟ از آن ها در بعضی از خودرو های دیزلی پر قدرت استفاده می شود. قسمت کوچک شاتون به پیستون و قسمت بزرگتر آن به میل لنگ وصل میشود. اما چرا شاتون کوتاه در سرعت تاثیر میگذارد ؟ وقتی از یک قطعه مکانیکی صحبت میکنیم، باید دلیل خرابیهای رایج آن را بیش از همه چیز در استفاده ناصحیح جستوجو کنیم. هنگامی که یاتاقان سر بزرگ شاتون بیش از اندازه سائیده می شود ، میزان انحراف شعاعی شاتون بیش از اندازه می شود و باعث بوجود آمدن لرزش پیچشی torsion vibration. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید یاتاقان سر بزرگ شاتون را هر گاه که موتور باز می شود مورد بررسی و اندازه گیری قرار گیرد و میزان لقی یا همان clearance آن مورد اندازه گیری قرار گیرد برای این کار از یک فیلر گیج استفاده می شود که ان را بین شاتون و یاتاقان قرار می دهند و بررسی کنید که میزان این لقی از مقدار مجازی که از طرف سازنده در دفترچه تعمیراتی دستگاه داده شده است بیشتر نباشد. رینگ چسباندن زمانی رخ می دهد که رینگ، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است، پیستون در داخل سیلندر به سختی حرکت می کند و روغن به میزان مناسب تقسیم نمی شود.

حتما بخوانید:
بارش شهابی چشمگیر شهاب سنگ Geminid امشب به اوج خود می رسد. در اینجا نحوه تماشای نمایش آمده است.

یادتان باشد که روغن نباید به سطح بالای پیستون برسد زیرا باعث ایجاد روغنسوزی خفیف شده که از منیفولد اگزوز دود آبی خارج شده که به اصطلاح میگویند , پیستون گاز این ماشین روغنسوزی داره . مثلا در یک سیلندر از جنس کامپوزیت با حجم ۵۰ سی سی این لقی می تواند ۰.۰۰۱۵ اینچ باشد در صورتیکه برای یک موتور با حجم ۱۲۰۰ سی سی از نوع بوش فولادی که معمولا در ماشین های اسنو موبیل و یا ماشین های چمن زنی مورد استفاده است این لقی می تواند حدود :.۰۰۵۵ تا .۰۰۷۵ اینچ باشد . در واقع موتور نیرو محرکه مورد نظر خود را از طریق این قطعه دریافت می کند. لازم است در زمان تعویض پیستون، رینگ موتور را نیز تعویض کنید تا عملکرد قطعه بهتر شود؛ همچنین از سلامت شاتون اطمینان حاصل کنید و در صورت لزوم، شاتون را نیز تعویض کنید. هر چه فشار احتراق بیشتر باشد عمل درزبندی رینگ های تراکم بهتر انجام می شوند.

بیایید باهم ببینیم که چه پیستونی برای طراحی ما بهتر است ؟ رینگ یک کلمه انگلیسی (Ringe) است که به همان شکل اصلی در زبان ما رایج شده است و معنای آن حلقه میباشد و در اصطلاح به حلقههای فلزی گفته میشود که در روی پیستون قرار میگیرند. در بیشتر خودرو ها بر روی هر پیستون 3 عدد رینگ قرار دارد.متریال استفاده در شده در فرایند ساخت بوش و پیستون الدورا طبق نقشه های کارخانه اصلی می باشد و در آن نیز از مولیبدن استفاده شده است که در برابر گرمای گاز مقاومت بیشتری ایجاد کرده است. ساخت کشور ترکیه میباشد . قدرت بسیار زیادی تولید خواهد شد و این قدرت تقریبا 4 برابر قدرت تولیدی توسط پیستون لاغر با شاتون کوتاه است . پیستون قطعهای تقریبا استوانهای شکل است؛ تقریبا از آن روی که سازندگان این قطعه، به مقدار بسیار اندک به آن شکل بیضوی میدهند چراکه به دمای پیستون به هنگام حرکت خودرو به شدت بالا میرود و حتی ممکن است به دماهایی چون 2200 درجه سانتیگراد نیز برسد و همین امر باعث انبساط پیستون میگردد و در این وضعیت است که پیستون شکل استوانهای به خود میگیرد.

حتما بخوانید:
تولید 250 نوع صابون گیاهی در ترکیه

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از پیستون شتاب کاربراتور پراید ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma