قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 ( تخفیف ویژه )

هر فرد بالغی به طور معمول بین 30 تا 32 دندان در فک بالا و پایین خود دارد، به معنای اینکه در هر آرواره 16 دندان وجود دارد. بعد از آنکه محل پوسیدگی را به اندازه کافی تراشیدند تا پوسیدگی از بین برود، حفره ای به جای می ماند که آن حفره را با کمک مواد پر کننده دندان مهر و موم می کنند. به این شکل که اگر دندانی سطح جونده اش پوسیده باشد و به لبه ها نیز رسیده باشد دیگر با اینله ترمیم نمی شود و باید آن را انله کرد.

معمولا اینله و انله از جنس آمالگام یا کامپوزیت و یا سرامیک هستند. در این مقاله به این سوال و سوالاتی پیرامون نحوه انجام کامپوزیت ونیر، مراحل و هزینه آن و رایج ترین سوالاتی که در این زمینه وجود دارد خواهیم پرداخت. پس از آن هر بخشی از کامپوزیت که اضافه بود را باید از روی سطح دندان برداشته تا سطحی درخشان و کاملا صاف ایجاد کرد. اما در حالت کلی قیمت کامپوزیت دندان مبلغی متغییر است و معمولا در یک یا دو جلسه توسط دندانپزشک انجام میشود . مهمترین مزیت این روش نسبت به سایر روش هایی که دندان ها را سفید و مرتب می کند این است که با هزینه کمتر و در زمان کوتاهتر انجام می شود.

البته در بیشتر موارد لازم است که فرد ابتدا با کمک ارتودنسی دندانهای خود را درمان کرده و سپس به سراغ ونیر کامپوزیت برود. که البته این روزها استفاده از کامپوزیت دندان برای ساخت این دو نوع ترمیم رایج تر است. این نوع کامپوزیت ریزدانه هایی به اندازه کمتر از ۱۰۰ نانومتر دارند. یکی از مواد پر کننده بسیار مهم در دندانپزشکی برای ترمیم دندان و یا پر کردن این حفره کامپوزیت دندان در شیراز کامپوزیت دندان است. مراجعه منظم به دندانپزشک برای چک کردن وضعیت کامپوزیت های شما این مراجعات حدودا سالی دو بار است.

برای متصل کردن بریج معمولا می توان از پسب مخصوص یا کامپوزیت دندان استفاده کرد. کامپوزیت دندان نوعی ماده ترمیم کننده دندان است که توسط دندانپزشک روی دندان قرار گرفته و سپس با توجه به شکل دندان، فرم داده می شود. با توجه به اینکه شکل هریک از دندان ها با هم متفاوت است، هر ونیر به صورت سفارشی و مخصوص همان دندان ساخته می شود تا هرچه بیشتر به دندان طبیعی شبیه باشد و طبیعی به نظر برسد. برای آگاهی از پاسخ این سوالات تا انتهای این یادداشت با ما همراه باشید. با مطالعه این قسمت، حتماً به پاسخ پرسش خود خواهید رسید.