مارتین لوتر کینگ ، جونیور: بیوگرافی ، سخنرانی ها و نقل قول ها


مارتین لوتر کینگ جونیور یک کشیش ، انسان دوست و رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکا در دهه 1960 بود. وی در سخنرانی ها ، راهپیمایی ها و نامه های متعدد برای عدالت نژادی و اقتصادی جنگید و به دلیل برخورد غیر خشونت آمیز با نافرمانی مدنی مورد ستایش قرار گرفت. کینگ که در سال 1968 در سن 39 سالگی کشته شد ، تأثیر باورنکردنی بر فضای نژادی ، فرهنگی و فکری این کشور داشت.

اوایل زندگی

کینگ در 15 ژانویه 1929 در کشیش مایکل کینگ و آلبرتا ویلیامز پادشاه آتلانتا ، جورجیا به دنیا آمد. نام تولد وی مایکل کینگ جونیور است. خانواده کینگ ریشه عمیقی در جامعه آتلانتا سیاه و کلیسای باپتیست آمریکایی آفریقایی تبار دارد. پدربزرگ و پدرش هر دو به طور پی در پی در کلیسای باپتیست Ebenezer (پایین خیابان از پرورشگاه کینگ) خدمت می کردند و آن را به عنوان یک اجتماع بزرگ در محافل باپتیست تاسیس کردند. هر دو رهبر شاخه آتلانتا در انجمن ملی پیشرفت رنگها (NAACP) بودند. مایکل کینگ پدر برای بزرگداشت اصلاح طلب مذهبی آلمان در قرن شانزدهم ، نام و نام پسرش را به مارتین لوتر تغییر داد.


منبع: khabar-mojo.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma