متين جان تراتل رو از سيستم بازا بپرس

اما اشکال اصلی از نظر حساسیت بیشازحد آن به کاهش بیش از حد مقدار تراتل رادیو است. در این مدل از اسپید کنترلرها شما میتوانید از خروجی اسپید کنترلر یک ولتاژ 5 ولت 2 آمپر تحویل بگیرید (البته این ولتاژ به صورت عمومی است و ممکن است متغیر باشد، یعنی در بعضی از اسپید کنترلرها ولتاژ 12 ولت به شما خروجی بدهد). مقاومت حرارتی بالای این فلز باعث میشود که با افزایش حرارت در دورهای بالا شمع دچار افت ولتاژ نشود. این برد دارای GPS و حتی دارای قابلیت اتصال به ماژولهایی مانند سونار برای فاصله سنجی با اجسام اطراف یا فاصله سنجی تا زمین برای ثبات پرواز و همچنین قابلیت اتصال به ماژول بلوتوث برای ارتباط با موبایل هوشمند و یا رایانه میباشد. 3.3 ولت سیگنال گیرنده1520 (4 کاناله) قابلیت ارسال سیگنال به 6 عدد اسپید کنترلر با 1520 میکروثانیه میباشد. این برد امکان موقعیتیابی با دقت بسیار بالا را برای شما فراهم میکند. اما با روشی دیگر این کار را انجام میدهد. هواپیما کمتر از ۳۰۰۰ متر با زمین فاصله دارد و حال دو موتور هواپیما از کار افتاده است.

هواپیما در ارتفاع چهار هزار و ۵۰۰ متری در ارتفاعات پازن پیر و نغول سقوط کرده است. بهعبارتدیگر اگر در حین پرواز تراتل را بهطور ناگهانی ببندید احتمال اینکه با زیادشدن تراتل، پرنده بهصورت معکوس قرار گیرد، زیاد است و اگر این کار در نزدیکی زمین اتفاق افتد، چون پرنده فرصت بازیابی خودش را نخواهد داشت، احتمال سقوط زیاد است. به اعتقاد بنده اگر کسی تمایل دارد پرواز با مولتیروتورها را یاد بگیرد و تفاوتهای آن را با دیگر مدلها بهخوبی حس کند، این فلایت کنترل نمونه بسیار خوبی است. این برد یکی از معروفترین فلایت کنترلهایی است که بیشترین مطالب در اینترنت راجع به آن نوشتهشده است. شاید دلیل این امر جذاب بودن ساختار و همچنین مأموریت های خاصی است که فقط از عهده ربات های پرنده تراتل بوش بر می آید. از تغییر وضعیت این 4 دیپ سوئیچ 8 حالت مختلف تنظیم میگردد. ROBOEBAY با در اختيار داشتن آزمايشگاه مجهز الكترونيك، ماشینآلات مونتاژ SMD اتوماتيك، دانش فني و بيش از 20 سال تجربه در اين امر اقدام به طراحي و ساخت نوع خاصي از اين برد الكترونيكي نموده كه بر اساس پروژه اپن سورس MULTIWII(شکل 20) و كامپايلر آردوينو، شامل يك ميكروكنترلر ATMEGA328P از كمپاني ATMEL، سنسور ژيروسكوپ 3محور ATG3205 از كمپاني INVENSENSE ، سنسور قطبنماي 3 محور HMC5884 از كمپاني Honeywell، سنسور شتابسنج سه محور BMA180 و سنسور فشار هوای BMP085 هر دو از كمپاني BOSCH میباشد.

در خودروی پژو 206 این سنسور معمولا در روی دریچه اصلی گاز و نزدیک استپر قرار می گیرد. با خرید از فروشگاه آنلاین توربویدک می توانید انواع برند ها را مشاهده و سپس از بین نمونه های موجود بهترین سنسور درچه گاز را سفارش دهید تا درب محل آن را تحویل بگیرید. اگر داخل محفظهی دریچهی گاز مدت زمان طولانی کثیف شده و جرم گرفته باشد، قطعهای به نام پولکی باز میشود و به دنبال باز شدن آن، پتانسیومتر نیز باز میشود و به اندازه چند درجه (معمولا یک تا دو درجه) زاویهی آن تغییر میکند. در نگاه اول به سروو های آرسی اول از همه شفت خروجی و قاب سروو موتور به چشم میخورد، با کمی دقت بیشتر پایه های کناری سروو موتور برای پیچ کردن و پیچ ها در پشت و سیم و کانکتور آن نیز دیده می شوند. لازم به ذكر است همه سنسورها اصلي بوده و از شركتهاي معتبر تأمین و دقت و حساسيت خاصي در مونتاژ آنها لحاظ گرديده و درنهایت كيفيت آن از نمونههاي چيني موجود در بازار بسيار بالاتر، در نتيجه پرواز باثبات بسيار بالاتر و علاوه بر آن از پشتيباني فني ROBOEBAY نيز برخوردار است. درواقع 4 دیپ سوئیچ روی فلایت کنترلر در اختیار شماست که توسط پیچگوشتی کوچکی که همراه برد است میتوانید آنها را بالا و پائین کنید.

خصوصیات فیزیکی و الکتریکی این برند فلایت کنترلر شامل ژیروسکوپ 3 جهته، شتاب سنج، قطبنما به همراه فشارسنج هوا با عملکرد عالی، چیپ برای دیتا فلش با ظرفیت 4Megabyte بر روی برد که کلیه اطلاعات حرکتی، ایستایی، عملیات و مأموریتها بر روی آن ذخیره میشود، دارای ماژول مکانیاب uBlox NEO-6M به همراه قطبنمای خارجی جهت کنترل کاملاً هوشمند با موقعیت و مختصات، یکی از اولین سیستمهای آتوپایلوت Open Source که از شتاب سنج 6 درجه آزادی شرکت Invensense و قطبنمای MPU-6000بهره میگیرد. ظرفیت بار آن از ۱ تن تا ۳.۵ تن است. این نسخه از برد APM به گونهای طراحیشده است که فاقد قطبنما بوده و GPS بر روی برد است و از جی پی اس uBlox و قطب نمای اکسترنال استفادهشده تا GPS و قطبنما تحت تأثیر اختلالات مغناطیسی و نویزهای مزاحم قرار نگیرند. هنگام تعویض لنت ها از چرخ سمت چپ شروع کردم و با تعجب دیدم که لنت های این سمت سالم و دست نخورده اند! یکی از دلایل اصلی دیگر اینکه درهای ورود و خروج در سمت چپ قرار دارد به زمانی بازمیگردد که سفرهای دریایی تازه شروع شده بودند. امکان موقعیتیابی یکی از امکانات بسیار جالب و یکی از ضروریات مولتی روتورها است. استفاده از یک جی پی اس ublox 6m با امکان نقطهیابی جغرافیایی به شما کمک میکند تا با امکاناتی مانند حفظ موقعیت پرنده، حفظ ارتفاع و برگشت به خانه بتوانید فلایت کنترل و مولتی روتور خود را بسیار بهتر کنترل نمایید .همچنین این پکیج دارای یک برد رابط I2C نیز هست که از آن برای اتصال GPS به فلایت کنترل استفاده میشود.