نحوه حذف تاریخچه در گوگل کروم


گوگل کروم یک مرورگر بسیار مفید و راحت است. با این حال، زمانی که در حالت ناشناس نیستید، سابقه مرور شما را در دستگاه‌ها ردیابی می‌کند. این می تواند چیز خوبی باشد؛ به عنوان مثال، اگر شروع به جستجوی چیزی در رایانه خود کردید و سپس مجبور به ترک آن شدید، می توانید از جایی که در تلفن هوشمند خود متوقف کرده اید ادامه دهید. با این حال، همیشه مواقعی وجود دارد که می توانید استوری خود را حذف کنید. به هر حال، بیایید نگاهی به نحوه حذف تاریخچه در گوگل کروم بیندازیم.

بیشتر بخوانید: نحوه حذف اکانت گوگل از کروم

جواب کوتاه

برای پاک کردن سابقه Chrome خود در Android، Chrome را باز کنید و روی ضربه بزنید دکمه در بالا کلیک تاریخ > پاک کردن داده های مرور. انتخاب کنید تاریخچه مرور کادر را علامت بزنید، سپس کلیک کنید اطلاعات روشن.

برای پاک کردن سابقه Chrome خود در iOS، Chrome را باز کرده و انتخاب کنید ᐧᐧᐧ دکمه پایین سمت راست کلیک تاریخ > پاک کردن داده های مرور. انتخاب کنید در حال مشاهده تاریخسپس کلیک کنید پاک کردن داده های مرور.

برای پاک کردن Chrome در دسکتاپ، Chrome را باز کرده و کلیک کنید دکمه سمت راست بالا کلیک تاریخ > پاک کردن داده های مرور. انتخاب کنید تاریخچه مرور > اطلاعات روشن.


بخش های اصلی

نحوه حذف تاریخچه کروم (اندروید)

کروم را باز کنید و کلیک کنید دکمه در بالای صفحه نمایش. در منتهی الیه سمت راست است.

پاک کردن تاریخچه کروم در اندروید 1

کورتیس جو / Android Authority

در منوی کشویی زیر، تب مشخص شده را انتخاب کنید تاریخ.

پاک کردن تاریخچه کروم در اندروید 2

کورتیس جو / Android Authority

U تاریخدکمه با برچسب را انتخاب کنید پاک کردن داده های مرور.

تاریخچه مرور خود را پاک کنید

کورتیس جو / Android Authority

U پاک کردن داده های مرور، می توانید سابقه مرور خود و موارد دیگر را پاک کنید. می‌توانید مشخص کنید که تا چه حد می‌خواهید به آنچه می‌خواهید پاک کنید، برگردید. شما می توانید انتخاب کنید ساعت آخر، 24 ساعت گذشته، 7 روز گذشته، 4 هفته گذشتهیا همیشه.

زیر پایه ای در بالای برگه، سه گزینه دارید:

 • تاریخچه مرورکه “تاریخچه را از همه دستگاه های همگام سازی شده پاک می کند.”
 • کوکی ها و داده های سایتکه “شما را از اکثر سایت ها خارج می کند” اما شما را از حساب Google خود خارج نمی کند.
 • تصاویر و فایل های کش شده، که اگر نمی توانید حدس بزنید، مستلزم پاک کردن کش گوگل کروم است. این کار فضا را آزاد می کند، اما هشدار می دهد که “بعضی از سایت ها ممکن است دفعه بعد که بازدید می کنید کندتر بارگیری شوند.”
حتما بخوانید:
ناسا در می یابد که "کهکشان گمشده" از دامن باکره می درخشد

زیر منبسط برگه، می توانید سه مورد دیگر را حذف کنید:

 • رمزهای عبور ذخیره شده
 • تکمیل خودکار داده های فرم
 • تنظیمات سایت

می توانید این گزینه ها را انتخاب کرده و کادر کنار آنها را علامت بزنید تا حذف شوند. وقتی همه چیزهایی را که می خواهید حذف کنید هایلایت کردید، کلیک کنید اطلاعات روشن دکمه در گوشه پایین سمت راست

مرحله آخر پاکسازی داده ها حالت اولیه و پیشرفته 1

کورتیس جو / Android Authority

نحوه حذف تاریخچه کروم (آیفون)

پاک کردن تاریخچه مرور گوگل کروم در iOS نیز بسیار آسان است. انتخاب کنید ᐧᐧᐧ دکمه در گوشه پایین سمت راست

پاک کردن داده های مرور در آیفون مرحله 2

کورتیس جو / Android Authority

در منوی زمینه بعدی، برگه مشخص شده را انتخاب کنید تاریخ.

پاک کردن داده های مرور در آیفون مرحله 3

کورتیس جو / Android Authority

در زیر تب History، یک را پیدا خواهید کرد پاک کردن داده های مرور دکمه پایین سمت چپ این را انتخاب کنید.

پاک کردن داده های مرور در آیفون مرحله 4

کورتیس جو / Android Authority

آخرین مرحله پر کردن است پاک کردن داده های مرور صفحه نمایش انتخاب کنید محدوده زمانی که می خواهید تاریخچه مرور را برای آن حذف کنید. شما می توانید انتخاب کنید ساعت آخر، 24 ساعت گذشته، 7 روز گذشته، 4 هفته گذشتهیا همیشه.

آنچه را که می خواهید برای محدوده زمانی انتخابی خود پاک کنید، انتخاب کنید. گزینه ها عبارتند از:

 • تاریخچه مرور
 • کوکی ها، داده های سایت
 • تصاویر و فایل های کش شده
 • رمزهای عبور ذخیره شده
 • تکمیل خودکار داده ها
پاک کردن داده های مرور در آیفون مرحله 6

کورتیس جو / Android Authority

وقتی انتخاب خود را تمام کردید محدوده زمانی و هر چیزی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید پاک کردن داده های مرور دکمه در پایین پس از کلیک کردن، یک فرصت دیگر برای لغو خواهید داشت. برای انتخاب پاک کردن داده های مرور دوباره برای تکمیل پاک کردن انتخاب.

چگونه تاریخچه گوگل کروم (دسکتاپ) را حذف کنیم

Google Chrome را در رایانه شخصی یا مک باز کنید و کلیک کنید در گوشه سمت راست بالا در کنار عکس نمایه خود را فشار دهید.

پاک کردن تاریخچه کامپیوتر 1

کورتیس جو / Android Authority

بعد، به پایین بروید تاریخ و با کلیک بر روی تب آن را در حالت تمام صفحه باز کنید. همچنین، اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید، می توانید انتخاب کنید Ctrl + H در Google Chrome برای دسترسی به شما تاریخ صفحه اگر از مک استفاده می کنید، می توانید انتخاب کنید ⌘ Command + Y در گوگل کروم

حتما بخوانید:
خانه هوشمند (Smart Home): مزایا و امکانات خانه هوشمند چیست؟
پاک کردن تاریخچه کامپیوتر 2.1

کورتیس جو / Android Authority

در خیابان تاریخ تاریخچه کامل مرور خود را خواهید دید. کلیک پاک کردن داده های مرور در سمت چپ برای ادامه.

پاک کردن تاریخچه کامپیوتر 3

کورتیس جو / Android Authority

در نهایت به خیابان منتقل خواهید شد پاک کردن داده های مرور صفحه نمایش وارد محدوده زمانی که می خواهید تاریخچه مرور گوگل کروم را برای آن حذف کنید. گزینه های شما شامل ساعت آخر، 24 ساعت گذشته، 7 روز گذشته، 4 هفته گذشتهو همیشه.

بعد، آنچه را که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید. در خیابان پایه ای برگه را می توانید پاک کنید تاریخچه مرور، کوکی ها و سایر داده های سایتو تصاویر و فایل های کش شده. در خیابان منبسط تب، شما همچنین می توانید پاک کنید رمز عبور و سایر جزئیات ورود، تکمیل خودکار داده های فرم، تنظیمات سایتو داده های برنامه های میزبانی شده.

مهمترین چیز در اینجا این است که شما حداقل داشته باشید تاریخچه مرور بررسی شد زیرا هدف اصلی شما پاک کردن سابقه مرورتان است.

پاک کردن تاریخچه کروم در رایانه آخرین مرحله است

کورتیس جو / Android Authority

سوالات متداول

آره. برای انجام این کار، به اکانت گوگل خود بروید و روی تب “داده ها و حریم خصوصی” در سمت چپ کلیک کنید. به تنظیمات داستان خود بروید و سپس My Activity را انتخاب کنید. شما می توانید تمام فعالیت های وب خود را اینجا ببینید.

در رایانه خود، شروع به تایپ آنچه می خواهید جستجو کنید. اگر URLی ظاهر شد که نمی‌خواهید، نشانگر را روی آن نگه دارید و روی دکمه x در سمت راست کلیک کنید تا پیشنهاد حذف شود. روش دیگر – و این برای پیشنهادات غیر URL نیز کار می کند – می توانید ماوس را روی هر چیزی که در نوار بالا ظاهر می شود نگه دارید و سپس Shift + Delete را فشار دهید.

حذف سابقه مرور شما دقیقاً مشابه حذف کوکی ها یا حذف سابقه ذخیره شده توسط وب سایت ها نیست. به عنوان مثال، حذف سابقه Chrome شما بر YouTube تأثیری نمی‌گذارد وقتی وارد سیستم می‌شوید. شما باید تاریخچه YouTube خود را جداگانه حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید