نرم کننده مو چیست؟

نرم کننده مو یک محصول مراقبت از مو است که برای بهبود احساس ، ظاهر و قابلیت مدیریت مو استفاده می شود. هدف اصلی آن کاهش اصطکاک بین تارهای مو است تا بتوان مسواک زدن یا شانه زدن روان تری را انجام داد ، که در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب به سر شود. مزایای مختلف دیگری نیز اغلب تبلیغ می شود بهترین نرم کننده برای موهای وز و خشک، مانند ترمیم مو ، تقویت یا کاهش موهای شکاف دار.

 

 

نرم کننده ها در انواع مختلفی از جمله مایعات چسبناک ، ژل ها و کرم ها و همچنین لوسیون ها و اسپری های نازک تر موجود هستند. معمولاً بعد از شستن موها با شامپو از نرم کننده مو استفاده می شود. روی موها اعمال می شود و کار می کند ، یا ممکن است مدت کوتاهی بعد شسته شود ، یا در موها باقی بماند.

 

تاریخ

قرن هاست که از روغن های طبیعی برای حالت دادن به موهای انسان استفاده می شود. نرم کننده ای که در اواخر دوران ویکتوریا در بین مردان محبوب بود روغن Macassar بود ، اما این محصول کاملاً چرب بود و نیاز به بستن یک پارچه کوچک ، معروف به ضد ماسک ، روی صندلی ها و مبل ها داشت تا اثاثه یا لوازم داخلی روی روغن آسیب نبیند. 

 

 

یک بطری نرم کننده مو مدرن توسط Clairol (سمت راست).

نرم کننده مو مدرن در ابتدای قرن بیستم هنگامی ایجاد شد که ادوارد پینو عطرساز محصولی را به نام Brilliantine در نمایشگاه نمایشگاه 1900 در پاریس ارائه کرد. محصول او برای نرم کردن موهای مردان ، از جمله ریش و سبیل بود. از زمان اختراع محصولات اولیه Pinaud ، علم مدرن صنعت نرم کننده مو را به گونه ای توسعه داده است که شامل سیلیکون ، الکلهای چرب و ترکیبات آمونیوم چهارم است. این محصولات شیمیایی فواید نرم کننده مو را بدون احساس چربی و سنگینی دارند. 

حتما بخوانید:
Reddit - Dive Into Anything

 

مکانیسم عمل

بیرونی ترین لایه فولیکول مو کوتیکول نامیده می شود و تا حد زیادی از کراتین تشکیل شده است. این غنی از گروه های سیستئین است که دارای اسیدیته ملایم هستند وقتی موها شسته می شوند ، این گروه ها می توانند از پروپوتون شدن جلوگیری کرده و بار منفی به موها وارد کنند. 

 

مواد تشکیل دهنده نرم کننده ، به ویژه گونه های آمونیوم چهارگانه با بار مثبت ، مانند کلرید بهن تریمونیوم یا پلیمرهایی که با نام Polyquaternium-XX شناخته می شوند ، جایی که XX یک عدد دلخواه است ، می توانند از طریق برهم کنش های الکترواستاتیک به مو متصل شوند. هنگامی که این ترکیبات متصل می شوند چندین اثر دارند. ستون فقرات طولانی هیدروکربن آنها به روان شدن سطح هر فولیکول مو کمک می کند ، احساس زبری را کاهش می دهد و به شانه زدن کمک می کند. پوشش سطحی گروههای کاتیونی بدین معناست که موها از یکدیگر به صورت الکترواستاتیکی دفع می شوند که این امر باعث کاهش تراکم می شود. این ترکیبات همچنین می توانند به عنوان عوامل ضد استاتیک عمل کنند که به کاهش وز شدن کمک می کند

 

نرم کننده های بسته بندی سنگین و ضخیم هستند و دارای مقدار زیادی سورفکتانت کاتیونی هستند که می توانند به ساختار مو متصل شوند و مقیاس های سطح مو را به هم بچسبانند. اینها معمولاً برای مدت طولانی تری روی موها اعمال می شوند. سورفکتانت ها بر اساس زنجیره های بلند و مستقیم اسیدهای چرب آلیفاتیک شبیه به اسیدهای چرب اشباع شده هستند. مولکولهای آنها تمایل دارند به راحتی متبلور شوند و ساختار لایه ای تشکیل دهند و ویسکوزیته بالاتری به نرم کننده می دهند و تمایل دارند لایه های ضخیم تری روی سطح مو ایجاد کنند.

حتما بخوانید:
این تئوری وحشی نشان می دهد که ممکن است سیاهچاله ها وجود نداشته باشند ، اما ممکن است توپ ها ظاهر شوند

نرم کننده های باریک تر و سورفکتانت های متفاوتی دارند که فقط کمی مواد را به موها می افزایند تا از وز شدن موها و ایجاد چربی جلوگیری کند. آنها بر اساس زنجیره های اسیدهای چرب اشباع نشده ، خم شده اند ، نه مستقیم. این شکل آنها را مستعد تبلور کمتر می کند ، مخلوطی سبک تر و کم چسبناک تر می سازد و لایه ای باریک تر از مو را ایجاد می کند. تفاوت بین نرم کننده های بسته ای و مرطوب کننده مشابه تفاوت بین چربی ها و روغن ها است ، دومی کمتر ویسکوزیته است. نرم کننده مرطوب به گونه ای طراحی شده است که مشابه روغن مو استفاده شود و از گره خوردن موها جلوگیری کرده و آنها را صاف نگه دارد. استفاده از آن مخصوصاً در افرادی که موهای مجعد یا پیچ خورده دارند رایج است.

نرم کننده های معمولی برخی از جنبه های نرم کننده های بسته بندی شده و ترک شده را ترکیب می کنند. نرم کننده های معمولی عموماً بلافاصله پس از استفاده از شامپو استفاده می شوند و تولید کنندگان معمولاً برای انواع مختلف شامپوها یک نوع نرم کننده برای این منظور تولید می کنند.

نرم کننده ها ، بر اساس پلیمرهای پلی الکترولیت کاتیونی ، موها را به شکل دلخواه نگه می دارند. اینها عملکرد و ترکیب مشابه ژل های رقیق شده مو را دارند.

نرم کننده های پاک کننده دسته جدیدی هستند که معمولاً بر اساس ترکیبی از سورفکتانت های آمفوتریک و کاتیونی ساخته می شوند که می توانند به جای شامپو به عنوان پیش درمان قبل از شامپو زدن موهای آسیب دیده یا بسیار فر استفاده شوند.

 

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma