نظرسنجی: آیا وضوح صفحه نمایش گوشی خود را تنظیم می کنید؟


نمایه سمت چپ Samsung Galaxy S22 Ultra

اریک زمان / Android Authority

یکی از ویژگی های نادیده گرفته شده اندروید 13، قابلیت تنظیم وضوح نمایشگر گوشی است. اما این ویژگی سالهاست که در گوشی های اندرویدی شخص ثالث وجود دارد.

توسعه‌دهنده حتی از به‌روزرسانی پایدار اندروید 13 برای تغییر غیررسمی وضوح صفحه نمایش در پیکسل 6 پرو استفاده کرد. و ما را وادار به تعجب کرد که آیا چنین است Android Authority خوانندگان وضوح صفحه نمایش گوشی های خود را تنظیم می کنند. پس از طریق نظرسنجی زیر به ما اطلاع دهید.

آیا وضوح صفحه نمایش گوشی خود را تنظیم می کنید؟

69 رای

مهمترین دلیل برای تنظیم رزولوشن صفحه نمایش تلفنتان این است که کاهش وضوح می تواند عمر باتری را کاهش دهد – گوشی به سادگی نیازی به فشار دادن پیکسل های زیادی ندارد. این امر مخصوصاً برای گوشی‌هایی با صفحه‌نمایش QHD+ یا 4K صادق است، اما ما تلفن‌هایی با صفحه‌نمایش FHD+ را نیز دیده‌ایم که به شما اجازه می‌دهند رزولوشن HD+ را کاهش دهید. از سوی دیگر، برخی از تلفن‌ها را می‌توان روی وضوح پایین‌تری از جعبه تنظیم کرد (مانند شیائومی Mi 11)، بنابراین ما متوجه می‌شویم که آیا شما واقعا رزولوشن نمایشگر را افزایش داده‌اید یا خیر.

ما همچنین دیده ایم که گوشی هایی مانند Oppo و OnePlus تغییر خودکار وضوح صفحه نمایش را ارائه می دهند. بنابراین گوشی برای برخی از کارها (مانند تماشای رسانه) به وضوح بالاتر تغییر می کند و برای سناریوهای دیگر (مانند تخلیه باتری) به وضوح پایین تر کاهش می یابد.

حتما بخوانید:
دستگاه اکسیژن ساز:قیمت و خرید بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ارزان1400