کابل HDMI ورژن ۲ جنس عالی

رشتههای درون کابل که خلوص و کیفیت بالایی دارند، با پوششی سه لایه محافظت میشوند تا بتواند در برابر ۱ گیگاهرتز نویز مصون بمانند. به محض تبدیل شدن فناوری هایی مانند WiGig به مین استریم؛ نیاز به HDMI یا هر کابل دیگر میتواند قدیمی شده باشد اما در حال حاضر استفاده از این کابل نه تنها قابل اعتماد است بلکه مقرون به صرفه میباشد. فناوری هایی مانند WiGig وجود دارد که انتقال ویدیوی بی سیم با تاخیر کم را برای کاربردیهای رده بالا مانند VR را فراهم میکنند. این در واقع HDMI بی سیم است. دانگل HDMI که به دانگل انتقال تصویر بی سیم وایرلس یا دانگل انتقال موبایل به تلویزیون هم معروف است ، به دستگاهی گفته می شود که از طریق رابط HDMI به صفحه نمایش وصل شده و توسط آن می توانید اطلاعاتی مانند فیلم ، عکس ، فایل صوتی و … به زبان ساده با این کابل میتوان تصاویر و ویدیوها و عکس و .. را از تمامی گوشیهای موبایل و تبلت و .. روی تلویزیون، ویدیو پروژکتور و مانیتور دارای پورت ورودی مادگی HDMI دید.

داشتن این گواهینامه لازمهی پشتیبانی از 4K HDR نیست؛ اما وقتی کابلی این گواهی را همراه با هولوگرام و کد QR مربوطه داشته باشد میتوان تقریبا مطمئن بود که این قابلیت را دارد.کابلهای مونوپرایس از ارزانترین کابلهای دارندهی این گواهی هستند. بنابراین به طور خلاصه میتوان گفت کابل 15 متری K-net plus HDMI 2.0 4k به دلیل طول زیادش در اتاق های بزرگ و برای اتصال انواع ویدئو پروژکتورها و تلویزیون های 4K, Full HD, HD, 1 hdmi cable 2 devices Blu-ray به Blu-Ray/DVD پلیر، ایکس باکس، پلی استیشن و لپ تاپ مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از انواع کابل ها کابل 20 متری K-net plus HDMI 2.0 4k می باشد که از رزولوشن های 4K نیز پشتیبانی میکند و با سه متر طول برای هر اتاقی مناسب است. این کانکتور ها در آزمایشگاههای معتبر، تستشدهاند و میتوانند تا ۱۰،۰۰۰ مرتبه، اتصال و انفصال از درگاههای HDMI را تحمل کنند. همینطور اگر با HDMI در ویندوز دچار مشکل شده اید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۱۴ روش رفع مشکل HDMI در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ : پورت، اتصال، صدا، کابل و.. حال اینکه نمایشگر و یا تلویزیونهایی که امکان بهرهوری کامل از کنسولهای نسل نهم را ممکن سازند، چه استانداردهایی دارند را در مطلب «چه تلویزیونهایی مناسب کنسولهای نسل نهم هستند؟

پس برای نمود هرچه بیشتر از جلوههای تصویری، خدمات صوتی و به طبع تکنولوژیهای مهم و نویی چون eARC و ALLM، علاوه بر نمایشگر مناسب نیاز به تهیه یک کابل پرسرعت با قابلیت پشتیبانی از تصاویر 4K را نیز داشته باشیم. بالاتر اشاره کردیم که در نسل جدید تلویزیونهای مجهز به درگاه HDMI 2.1، تکنولوژیهای مهمی مثل eARC و ALLM نیز مطرح شدهاند که در بهرهگیری همه جانبه از نسل نهم کنسولها به آنها نیاز خواهید داشت. بیشک لذت استفاده از کنسولهای نسل نهم با بهره گیری کامل و به رخ کشیدن تمامی قدرتهای سخت افزاری این کنسولها، تنها به وسیله یک تلویزیون یا نمایشگر مناسب و پیشرفته امکان پذیر خواهد بود. در هنگام خرید کابل مناسب توجه کنید که استاندارد تازه HDMI 2.1 از نام رایج دیگری نیز بهره میبرد. البته برای دستیابی به همه این امکانات شما بایستی از یک نمایشگر و یا تلویزیون جدید نیز استفاده کنید. تهیه کابل HDMI مناسب، به ما اجازه بهره وری کامل از تمام امکانات صوتی و تصویری کنسول را خواهد داد. کنسولهای نسل نهمی از رزولوشن 4K و ورودی درگاههای HDMI 2.1 بهره میبرند. کابل HDMI متناسب با کنسول نسل نهمی باید به گونهای طراحی شده باشد که از ویژگیهای جدید این کنسولها پشتیبانی کند.

کابل UNITEK Y-C137M HDMI CABLE VER1.4 ابعادی به طول 1.5 متر دارد و از این نظر امکان برقراری مستقیم ارتباطات بین دستگاههای مختلف را دارد. تو این پست نمیخوام تجزیه و تحلیل کنم و فقط می خوام بگم که کابل HDMI تا چه فاصله ای سیگنال رو به درستی انتقال میده و راه حل افزایش طول کابل HDMI چیه . با کابل UNITEK Y-C137M HDMI CABLE VER1.4 1.5M میتوانید تصاویری با کیفیتهای 2k و 4k را منتقل کنید. سپس MiraCast وجود دارد که میتوانید برای آن دانگل خریداری کنید. مهم ترین مزیت کابل HDMI ورژن ۲ سرعت انتقال داده بین نمایشگر و دستگاه Blu-ray و یا یک کامپیوتر با سرعت ۱۸Gbps است که اجازه نمایش تصاویر شفاف تر با وضوح بالاتر را می دهد. گذشته از سرعت انتقال بالا، این کابل کیفیت ساخت فوقالعاده بالایی دارد. بر روی جعبهی این کابلها با استاندارد جدید عبارت «HDMI Ultra High Speed» به معنی «بسیار سرعت بالا» نوشته شده است. آیا صدای کنسول نسبت به نسل قبل کمتر شده است؟ در عین حال یکی از دلایل ممکن میتواند این باشد که کابل فلت میل کمتری به درهم پیچیده شدن دارد، بنابراین مشکلات احتمالی وابسته به این امر کمتر رخ میدهد. کابل HDMI 8 متری دی تک مدل Dtech DT-H007 8M HDMI Cable یکی از بهترین کابل های تصویر موجود در بازار است که در طراحی و تولید آن از نهایت دقت استفاده شده است.