کاپ پریودی

 

چرا از خون می ترسیم؟

به اشتراک بگذارید

تیم MOONCUP

دوباره آن زمان از سال است ، جایی که خون و خونریزی صفحه نمایش ما را اشباع می کند ، لباس های ما را می پوشاند و افکار ما را آزار می دهد. اما در حالی که برخی صبر نمی کنند تا جشن بگیرند ، دیگران واقعاً ترجیح می دهند نه …

کاپ پریودی

چطور بعضی از ما از فیلم های ترسناک هیجان زده می شویم ، اما دیگران از دیدن خون دوره خود احساس ضعف می کنند؟ آیا ترشح خون ما بیولوژیکی است یا آموخته شده؟ و چگونه همه اینها بر رابطه ما با خون قاعدگی تأثیر می گذارد؟

 

کاپ پریودی برای ما غیر معمول نیست که با دیدن خون دچار لرزش بشویم ، اما برای برخی از افراد ، فکر کردن به تنهایی باعث احساس حالت تهوع ، یا حتی غش می شود.

 

این می تواند ناشی از فوبیای خون باشد که به آن هم فوبیا نیز می گویند. این یک هراس نسبتاً رایج است و اغلب به دیگران مرتبط است ، مانند ترس از سوزن یا پزشکان.

 

از آنجا که خونریزی معمولاً با مشکلی در بدن همراه است ، برای برخی ، دیدن خون خود می تواند برای ایجاد اضطراب در سلامتی کافی باشد. فوبیای خون همچنین می تواند گاهی اوقات با ترس از مرگ یا میکروب مرتبط باشد.

 

مانند بسیاری از هراسهای دیگر ، هموفوبیا می تواند علائم جسمی و عاطفی مانند مشکل تنفس ایجاد کند. گرگرفتگی گرم یا سرد ؛ اضطراب یا وحشت یا احساس از دست دادن کنترل به نام چند مورد.

 

چرا فکر یا دیدن خون باعث می شود احساس پستی و ضعف داشته باشید؟

برخلاف اکثر هراس ها ، هموبیستی ، مانند سوزن هراسی ، همچنین می تواند باعث “واکنش وازوواگال” شود ، به این معنی که باعث کاهش ناگهانی و قابل توجه ضربان قلب و فشار خون شما می شود.

 

اما علیرغم اینکه غش غالباً چشمگیر یا فاجعه بار است ، در واقع یک واکنش طبیعی محافظت از خود است. اگر ضربان قلب و فشار خون شما ناگهان بطور قابل توجهی کاهش یابد ، در این صورت قسمتی از بدن که بدن شما به اندازه کافی خون غنی از اکسیژن متوقف می کند ، مغز شما است و باعث احساس سبکی سر یا حتی غش می شود.

 

برخی معتقدند این کاهش ضربان قلب و فشار خون منجر به از بین رفتن خون در هنگام مشاهده خون ممکن است یک بازتاب ترس تکاملی باشد. تصور می شود این یک مکانیسم زنده ماندن است که باعث می شود شما در حضور شکارچی “مرده بازی کنید” یا اگر شخصی در نزدیکی شما زخمی شده باشد.

 

بنابراین ، اگر از دیدن خون غش می کنید ، این فقط طبیعت است که کارهای خود را انجام می دهد و بسیار خوب لعنت می کند!

 

چگونه ترس از خون را کنترل کنیم؟

اگر از هموفوبیا رنج می برید ، کمترین میزان ترس از خون می تواند ناتوان کننده باشد. ممکن است خود را در مورد اجتناب از فعالیتهایی که خطر آسیب دیدگی دارند ، کنار گذاشتن قرارهای پزشکی یا حتی امتناع از جراحی ، خودداری کنید.

 

درمان هایی مانند درمان رفتاری شناختی می تواند به ایجاد مکانیزم های مقابله ای برای غلبه بر ترس شما از خون کمک کند. سایر اشکال درمانی و حتی برخی از درمان های جایگزین نیز ممکن است کمک کنند.

 

چرا ما عاشق فیلم های ترسناک گوری هستیم؟

تجربه حسی شدید ناشی از ترس از خون ، به نقل از روانشناس فرانک فارلی

اما اگر خون می تواند چنین هیاهوی بیولوژیکی ناخوشایندی ایجاد کند ، پس چرا برخی از ما از دیدن خون و خونریزی در صفحه چنین لگدی می خوریم؟

 

واقعیت این است ، همه ما ترس را تجربه می کنیم – زیست شناسی ما حکم می کند که همه ما واکنش فیزیولوژیکی به شرایط طبیعی وحشتناک خواهیم داشت. با این حال ، در حالی که برخی از این احساس متنفر هستند ، تحقیقات ثابت کرده است که دیگران از هیجان رونق می گیرند و از احساس پیروزی و پیروزی ناشی از نشستن در کل فیلم و “غلبه بر” ترس لذت می برند.

 

همه ما آن دوستی را داریم که با نزدیک شدن به صحنه ای دلخراش ، زیر پتو پنهان می شود و دیگری که نمی تواند از آن سیر شود.

 

باز هم ، زیست شناسی ممکن است نقشی داشته باشد. تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه بن نشان می دهد که ترس و اضطراب ممکن است تا حدودی علت ژنتیکی داشته باشد. حساسیت ما به صحنه های ناخوشایند یا ناخوشایند ممکن است تحت تأثیر تغییرات ژن ‘COMT’ ما باشد – ژنی که سیگنال های دوپامین ما را کنترل می کند.

ترس واقعی و تهدید کننده زندگی موضوعی متفاوت است. استاد روانشناسی ، استیو جوردنز ، از دانشگاه تورنتو توضیح می دهد که این یک نوع ترس کنترل شده است که برخی از آن لذت می برند – نوعی که می توانید از راحتی مبل خود لذت ببرید ، جایی که تمام واکنشهای طبیعی ترس را دارید ، اما جایی که بدانید که شما در واقع ایمن هستید.

 

چرا خونریزی قاعدگی با کلاله فرهنگی همراه است؟

در حقیقت ، فرهنگ عامه اغلب ترس طبیعی ما از خون را طعمه می زند. این معمولاً شامل خون قاعدگی نیست ، اما موارد استثنایی نیز وجود دارد – چه کسی می تواند صحنه های کلاسیک ترسناک کری را فراموش کند ، جایی که دختر نوجوان خجالتی و پناه داده شده ، کری اولین دوره قاعدگی خود را زیر دوش بدنسازی می گذراند و در نهایت هم در مدرسه و هم در خانه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. ؟

 

 

برای کسانی که رابطه آنها با خونریزی قاعدگی تا حدی آلوده است ، چه به دلایل فرهنگی یا بیولوژیکی ، دوره ماهانه آنها می تواند مجموعه ای از احساسات پیچیده را ایجاد کند.

 

در حقیقت ، خونریزی قاعدگی گاهی اوقات می تواند باعث ترس یا شرم شود ، و جای تعجب نیست ، وقتی قدرت هایی مانند زیست شناسی ، فرهنگ پدرسالاری و تاریخ در حال بازی هستند!

 

گذشته از ترس بیولوژیکی ، کلاله فرهنگی ریشه دار و عمیق ناشی از خونریزی قاعدگی باعث شده است که بسیاری هنوز از کشف خون در شلوار خود با شرم گریزان شوند.

 

اعتقادات باستان می گفت که زنان در دوران قاعدگی مسئول همه آداب و مصیبت ها هستند ، از فساد محصولات کشاورزی ، خشک شدن رودخانه ها و خراب کردن غذا. برخی از فرهنگ ها و آیین ها زنان را در دوران قاعدگی منع می کنند ، بعضی از آنها زنان را مجبور به جداسازی می کنند تا مواد غذایی و آب اطراف آنها را آلوده نکنند. به عنوان مثال ، در برخی از مناطق نپال تصور می شود که زنان در دوران بارداری خود بدشانسی یا بیماری نامناسبی به همراه می آورند ، و برخی از جوامع در طول دوره خود هنوز آنها را از روستا اخراج می کنند ، عملی که در سال 2005 غیرقانونی اعلام شد.

 

این که آیا ما افتخار دوره داریم یا نه ، می تواند تحت تأثیر نحوه تربیت دوره ها ، نه تنها از نظر مذهبی و فرهنگی باشد. نگرش خانواده ما نسبت به قاعدگی ، که ممکن است در طی نسل ها منتقل شده باشد ، و همچنین تجربه ما از اولین دوره قاعدگی ، همه می توانند نقش خود را داشته باشند.

 

خون دوره طبیعی است ، خون دوره طبیعی است

به نقل از Maisie Hill ، نویسنده کتاب Period Power ، باید Period Blood را جشن گرفت

آیا می دانید خون ریخته شده در طول دوره ما ، در کنار خونریزی ، تنها خونی است که از دست می دهیم و ناشی از ضربه نیست؟ دوره قاعدگی ما در حقیقت نشانه عملکرد یک سیستم تولید مثل و در نتیجه نشانه سلامتی است.

 

برخی از افرادی که نسبت به خون یا فوبیا بیزاری دارند ، می گویند که خون پریود آنها همیشه همانند خون سایر اعضای بدن آنها را تحت تأثیر قرار نمی دهد. این می تواند به دلیل تفاوت در ظاهر یا بو باشد. اما همچنین ، اگر به ارتباط بین فوبیای خون و ترس از جمله ترس از میکروب ، درد یا مرگ فکر کنیم ، درک این مسئله که خون در چه دوره ای است و از کجا ناشی می شود می تواند به کاهش ناراحتی آنها کمک کند. دانش مثل همیشه می تواند قدرت باشد!

 

در دنیای پزشکی ، خون قاعدگی در واقع به دلیل منبع غنی سلول های بنیادی بسیار ارزشمند است – سلول های ویژه ای که توانایی تبدیل شدن به انواع مختلف سلول در بدن انسان را دارند و حتی گاهی اوقات می توانند بافت های آسیب دیده را درست کنند.

 

#realMooncup کاربر ، جنا ، توضیح می دهد که چگونه او از خستگی خود در استفاده از Mooncup عبور کرد

 

جام قاعدگی Mooncup می تواند از بسیاری جهات رابطه شما را با پریود تغییر دهد ، یکی از آنها این است که شما از میزان خون از دست رفته خود آگاهی بیشتری دارید. برخلاف محصولات دوره یکبار مصرف جاذب ، مانند پد و تامپون ، به دلیل ماهیت شفاف و اندازه گیری حجم ، Mooncup به شما دید واضحی از خون و میزان از دست دادن آن ارائه می دهد.

 

پیگیری جریان شما نه تنها راهی برای کمک به شما در داشتن پریود است ، بلکه برای همگام بودن با سلامتی نیز مفید است. تغییر در رنگ و قوام خون گاهی اوقات می تواند نشانه یک مشکل اساسی در سلامتی باشد و اگر نگرانی دارید باید با پزشک صحبت کنید.

 

ما اغلب از آنچه نمی فهمیم می ترسیم. در حالی که نمی توانیم فعالیت Paranormal را قول دهیم ، اما در خیابان این کلمه وجود دارد که فنجان کوچک سیلیکون به شما کمک می کند بدن خود را بشناسید – حتی بعضی از آنها راهی پیدا می کنند که به آنها کمک می کند تا خون خود را مدیریت کنند. چرا آن را امتحان نمی کنید؟ really واقعاً خیلی ترسناک نیست

 

بیشتر بخوانید در وبلاگ Mooncup®:

نامه عاشقانه به پریود من

داستان جو در مورد سرطان تخمدان و اینکه چگونه تشخیص زودهنگام جان او را نجات داد

چگونه دوره های سنگین را مدیریت کنیم

چگونه درد پریود و گرفتگی را کاهش دهیم

 

” پست قبلی

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی