گلوله های آتش ، سفینه های فضایی و … ایگوانا؟ 7 چیز عجیب که از آسمان افتاده است

[ad_1]

سنگهای کیهانی با حمل ترکیباتی که از میلیاردها سال پیش تشکیل شده اند ، به زمین می ریزند. سفینه های فضایی تلنگرهای خارق العاده ای را در هوا انجام می دهند ، اما وقتی خیلی سریع به عقب برگردند منفجر می شوند. و بعضی اوقات ایگوانا از شکم درختان می افتد و شکم خود را روی زمین منجمد می کند.

در اینجا لیستی از هفت شی جذاب – و چندین خزنده – وجود دارد که خبرهای سقوط از آسمان را به خود اختصاص داده اند.

گلوله آتشین سبز در حال انفجار بر فراز دریای تاسمان

در 18 نوامبر سال 2020 ، یک شهاب سنگ سبز روشن آسمان شب را در نزدیکی کشتی تحقیقاتی CSIRO Investigator که در حال حاضر در دریای تاسمان در ساحل جنوبی تاسمانی استرالیا واقع شده است ، سوراخ کرد.

(اعتبار تصویر: CSIRO)

محققان یک فیلم شگفت انگیز را ضبط کردند وقتی شهاب سبز روشن و سبز زیپ در ساحل جنوبی تاسمانی ، استرالیا – اگرچه کمی غم انگیز است ، ویدئو سیاه و سفید است. یک کشتی تحقیقاتی به نام Investigator که توسط آژانس علمی ملی استرالیا CSIRO اداره می شود ، گلوله آتشین را در حالی که جو زمین را سوراخ می کرد ، از آسمان عبور می کرد و سپس بر روی دریای تاسمان متلاشی می کرد ، تصرف کرد. افرادی که شهاب سنگ را از اول مشاهده کرده اند می گویند با چشم غیر مسلح سبز به نظر می رسد.

شهاب سنگ رنگین کمان در کاستاریکا یافت شد

سطح مقطع قطعه کوچکی از Aguas Zarcas رسهای رنگی را نشان می دهد که ممکن است شامل ترکیبات آلی پیچیده ای باشد.

(اعتبار تصویر: لارنس گاروی / مرکز تحقیقات شهاب سنگ / دانشگاه ایالتی آریزونا)

آ سنگ فضایی رنگین کمان در سال 2019 بیش از کاستاریکا تقسیم شده و آوارهای پراکنده ای بین روستاهای La Palmera و Aguas Zarcas پراکنده شد. تحقیقات در حال حاضر نشان می دهد که گلوله آتشین ممکن است دارای عناصر شیمیایی حیات باشد. این شهاب نرم در ابتدا از یک سیارک بزرگتر تشکیل شده توسط گرد و غبار یک سحابی باستانی جدا شد. همین سحابی بعدا منظومه شمسی ما را به دنیا خواهد آورد. شهاب رنگین کمان حاوی ترکیبات پیچیده کربنی است که ممکن است شامل اسیدهای آمینه ای باشد که می توانند با هم ترکیب شده و پروتئین ها و مولکول هایی مانند DNA را تشکیل دهند.

انفجار ناگهانی نمونه اولیه SpaceX

نمونه اولیه Starship SN8 اسپیس ایکس در اولین پرواز آزمایشی خود در ارتفاع از بوکا چیکا ، تگزاس در 9 دسامبر سال 2020 آغاز شد.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

برنامه Starship اسپیس ایکس نمونه اولیه ای به نام SN8 را در حین پرواز آزمایشی در ارتفاع زیاد راه اندازی کرد و همه چیز طبق برنامه پیش رفت. غیر از فرود. نمونه اولیه از مرکز SpaceX ، بوکا چیکا ، تگزاس بلند شد و با انجام مانورهای هوایی پیچیده در جاده ، به 12.5 کیلومتر در آسمان نزدیک شد. وسایل نقلیه سپس روی علامت فرود نشست اما خیلی سریع وارد شد و شعله های آتش شعله ور شد. این انفجار فقط 6 دقیقه و 42 ثانیه پس از برخاست رخ داده است.

یک شهاب سنگ در میشیگان

میکروگراف نوری کل شهاب سنگ از دریاچه توت فرنگی (Hamburg ME 6108) قبل از برش.

(اعتبار تصویر: Copyright Heck و همکاران ، موزه فیلد)

آ یک شهاب سنگ به آسمان سقوط کرد بیش از هامبورگ ، میشیگان ، و قطعات بر روی دریاچه یخ زده در زیر سقوط کرد. این در ژانویه 2018 بود امسال دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل عمیق مقیاس کیهانی اعلام کردند که این شهاب سنگ حاوی هزاران ترکیب آلی است که میلیاردها سال پیش تشکیل شده اند. ترکیبات مربوط به اوایل منظومه شمسی است ، به این معنی که شهاب سنگ هایی که در زمین جوان فرو ریخته اند ممکن است مولکول های مشابه داشته باشند. در آن زمان ، ترکیبات آلی شهاب سنگ می توانستند در میکروبهای بدوی ترکیب شوند ، بنابراین مطالعه شهاب در میشیگان می تواند نگاهی اجمالی به زندگی اولیه در این سیاره داشته باشد.

بقایای دنباله دار ممکن است یک دهکده باستانی سوریه را تسطیح کند

تصویری از یک هنرمند آخرین ثانیه در روستای ماقبل تاریخ ابوهریره ، جایی که احتمالاً یک گلوله آتشین از آسمان روستا را ویران کرده است.

(اعتبار تصویر: جنیفر رایس ، CometResearchGroup.org)

دهکده ماقبل تاریخ ابوهریره در شمال سوریه اولین کشاورزان شناخته شده روی زمین را در خود جای داده بود ، اما بعداً برخی از آنها حادثه ای مرموز و آتشین شهر را ویران کرد ، و بیشتر بقایای کلبه های کاهگلی را که با کربن پوشانده شده بود ، به جا گذاشت. در میان بقایای بیل های کره ای ، کره های شیشه ای حاصل از ذوب خاک ، آهن مذاب و نمونه های غنی از گوگرد و نانو الماسها پیدا شده است. دانشمندان اخیراً این مواد شیشه ای را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار داده اند و دریافته اند که آنها فقط در دمای بالاتر از 3630 فارنهایت (2000 درجه سانتیگراد) تشکیل می شوند. این تیم به این نتیجه رسیدند که ممکن است تکه هایی از یک دنباله دار در حال عبور در بالای روستا منفجر شده و یک موج گرمای شدید را آزاد کند که باعث سوزاندن روستا و خاک زیر آن می شود.

سیارک کشتار دایناسور در بدترین زاویه ممکن مورد اصابت قرار گرفته است

آثار هنری اصلی که لحظه برخورد سیارک را در 66 میلیون سال پیش در مکزیک کنونی به تصویر می کشد.

(اعتبار تصویر: Chase Stone)

سنگ کیهانی هیولا که دایناسورها را نابود کرد به زمین سقوط کرد یک زاویه شیب دار که دایناسورها هرگز فرصتی نداشته اند. دانشمندان مسیر سیارک را مدلسازی کردند و دریافتند که با زاویه حدود 60 درجه بالاتر از افق برخورد می کند. در مقایسه با زاویه های کم عمق ضربه ، طبق این مدل ، این مسیر باعث می شود که سیارک حدود سه برابر بیشتر گوگرد و دی اکسید کربن به جو منتقل کند. گاز آزاد شده از این ضربه باعث تغییرات آب و هوایی جهانی شده و 75 درصد از کل زندگی روی کره زمین ، از جمله تمام دایناسورهای وحشی غیر پرنده را از بین برده است.

ایگوانا در حال باریدن به ساکنان فلوریدا است

ایگوانای سردرگم در Key Biscayne ، فلوریدا ، در طی یک سرماخوردگی غیرمعمول در سال 2008 روی شکم خود خوابید.

(اعتبار تصویر: تیم چپمن / El Nuevo Herald / MCT / Newscom)

“دمای سرد با احتمال سقوط خزندگان“- این اساساً هشداری است که سرویس هواشناسی ملی هنگام پایین آمدن دما به زیر 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتیگراد) در فلوریدا جنوبی می فرستد. این به این دلیل است که با سرد شدن هوا ، ایگوانا معمولاً آنها در بالای درختان آویزان می شوند ، برای نگه داشتن شاخه ها خیلی پیر می شوند و وقتی متابولیسم آنها کند می شود ، مارمولک ها سفت می شوند ، روی زمین می افتند و مرده به نظر می رسند ، اما با گرم شدن هوا دوباره فعال می شوند.

[ad_2]

منبع: khabar-mojo.ir