[ad_1]

تابستان در قطب جنوب است مریخو فرشتگان و شیاطین برای بازی بیرون می روند. می توانید هر دو را در تصویری جدید و خیره کننده از قطب اخیراً ذوب شده ساخته شده توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) مشاهده کنید.

جهنم ، باید بگویم ، آنها از گرد و غبار ساخته شده اند. درست مثل همین زمین، شیاطین گرد و غبار مریخ هنگامی تشکیل می شود که جیب هوای گرم به طور ناگهانی از طریق ستونی از هوای خنک بالا رفته و جریان چرخشی به سمت بالا ایجاد می کند. (برخلاف زمین ، این سیکلونهای گرد و غبار می توانند 6 مایل یا 10 کیلومتر بالا بروند). می توانید آثار خراشیده شده یک چنین سیکلون را در منطقه تاریک در سمت چپ این تصویر مشاهده کنید.

و فرشته چطور؟ برای توضیح باید به بهشت ​​روی بیاوریم. به “هاله” اطراف سر فرشته نگاهی دقیق بیندازید و دیواره های شیب دار و شیب دار دهانه برخورد را مشاهده خواهید کرد. طبق بیانیه ای از ESA ، این ویژگی اثیری محصول برخورد شهاب سنگ است که در عمق پوسته سیاره سرخ حفر شده ، یک دهانه ساخته و لایه هایی از رسوبات باستانی را در زیر نشان می دهد.

در این نقشه توپوگرافی ، مناطق آبی و بنفش ارتفاع کمی را نشان می دهند ، در حالی که مناطق قرمز ، زرد و سفید ارتفاعات بیشتری نشان می دهند. به دهانه عمیق اطراف سر فرشته توجه کنید. (اعتبار تصویر: ESA)

[ad_2]

منبع: khabar-mojo.ir

ایندکسر