[ad_1]

امسال دانشمندان برخی از بهترین اسرار موجود در زمین را فاش کرده اند. آنها رودخانه های پنهان ، قطعات قاره های از دست رفته و بقایای جنگل های بارانی باستان را کشف کردند و با استفاده از فناوری پیشرفته در تاریخ باستان کره زمین فرو رفتند. چه کسی می داند که آنها پس از آن چه چیزی حفاری خواهند کرد در حالی که منتظر هستیم تا بدانیم ، در اینجا 10 مورد از کشف های زمین شناسی است که جهان ما را در سال 2020 لرزاند.

بیش از حد فساد تاریخی در Yellowstone

(اعتبار تصویر: خدمات پارک ملی)

کانون Yellowstone در زیر آب فشان ها و چشمه های آب گرم پارک ملی پنهان شده است و حدود 9 میلیون سال پیش آتشفشان منفجر شد دو وقفه تاریخی، دانشمندان دریافته اند. تیم پس از تجزیه و تحلیل تراکت های سنگ های آتشفشانی باستان و ذخایر آتشفشانی در منطقه ، شواهدی از دو فوران تاکنون ناشناخته را کشف کرد که آنها آنها را فساد بیش از حد مک مولن کریک و تخریب فوق العاده Grey’s Landing خواند. فوران فرود خاکستری به عنوان بزرگترین فوران کانون یلو استون که تاکنون کشف شده است ، رکورد زد. حدود 8.72 میلیون سال پیش ، این فوران حدود 8900 مایل مربع (23000 کیلومتر مربع) جنوب آیداهو و شمال نوادا کنونی را با بقایای آتشفشان پوشانده است.

لکه های هیولایی نزدیک هسته زمین از آنچه فکر می کردیم بزرگتر است

(عکس: Doyeon Kim / دانشگاه مریلند)

وصله های سنگی به اندازه یک قاره در مرز گوشته جامد زمین و هسته خارجی مایع قرار دارد و دانشمندان اکنون معتقدند که ممکن است بزرگتر از آنچه تصور می کردیم. طبق تخمین های قبلی ، در صورت کشیده شدن به سطح سیاره ، دو لکه بزرگ 100 برابر بالاتر از کوه اورست خواهند بود. اما دانشمندان پس از مطالعه چندین دهه داده های لرزه ای زمین لرزه ها ، اکنون محاسبه می کنند که نقطه بزرگ زیر اقیانوس آرام می تواند در واقع بسیار هیولا باشد. به عنوان مثال ، یک سازه تازه کشف شده در امتداد لبه یک نقطه بیش از 1000 کیلومتر اندازه دارد.

جزایر از دست رفته در دریای شمال در برابر سونامی عظیمی مقاومت کردند

(اعتبار تصویر: Shutterstock)

حدود 8000 سال پیش ، یک سونامی به دشتی بین انگلیس و هلند برخورد کرد و بیشتر منطقه را غرق کرد. اما تحقیقات نشان می دهد که برخی از جزایر ممکن است داشته باشند مقاومت در برابر سونامی، برای هزاران سال خانه ای برای افراد عصر حجر فراهم می کند. اگرچه پس از سونامی مدتی بالای آب باقی ماندند ، اما بالا آمدن سطح دریا در نهایت 1000 سال بعد جزایر را غرق کرد. دانشمندان آموخته اند كه جزایر از دست رفته تنها پس از جمع آوری رسوبات از بستر دریا در نزدیكی خور رودخانه انگلیسی انگلیس از سونامی زنده مانده اند.

[ad_2]

منبع: khabar-mojo.ir

ایندکسر