10 روش COVID-19 جهان را تغییر داد

[ad_1]

سال 2020 توسط همه گیری ویروس کرونا تعیین شد ، احتمالاً بدترین همه گیری دنیا در 100 سال گذشته است. COVID-19 تا اواسط دسامبر بیش از 75 میلیون مورد و 1.6 میلیون مرگ در سراسر جهان ایجاد کرد. این بیماری تقریباً همه جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار داده است ، از محل کار و مدرسه گرفته تا فعالیت های روزمره مانند تهیه مواد غذایی و حتی کمد لباس ما.

در اینجا تنها برخی از روشهایی است که COVID-19 جهان را در سال 2020 تغییر داده است.

فرهنگ لغت جدید

هموار سازی منحنی به اقدامات انزوا در جامعه اشاره دارد که تعداد روزانه موارد بیماری را در سطح قابل کنترل برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی حفظ می کند.

(اعتبار تصویر: CDC)

تعدادی کلمه و عبارت جدید در سال 2020 وارد لغت نامه عمومی می شوند. به ما گفته شد که “فاصله اجتماعی، “یا شش فوت فاصله داشته باشید تا بتوانیم”منحنی را تراز کنید، “یا سرعت شیوع بیماری را کاهش می دهد تا از این طریق بار سیستم بهداشتی کاهش یابد. حتی افراد با اصطلاحات اپیدمیولوژیک نسبتاً مبهمی مانند”شماره تولید مثل اولیه“(R0 ، تلفظ R-nothing) یا میانگین تعداد افرادی که ویروس را از یک فرد آلوده می گیرند. و البته نام بیماری ، COVID-19 ، اصطلاح جدیدی است ، سازمان بهداشت جهانی رسما نام این بیماری را 11 سال گذاشته است. فوریه.

کمد لباس اضافه کنید

ماسک های پارچه ای صورت

(اعتبار تصویر: Shutterstock)

مورد اجباری مد از سال 2020 یک تکه پارچه کوچک برای قرار دادن در اطراف صورت شما بود.

[ad_2]

منبع: khabar-mojo.ir