[ad_1]

در طول تاریخ ، زنان مبارز ، استراتژیست و رهبران کاریزماتیک بوده اند ، که از نیروها ، حیله گری و شجاعت عمل می کردند. و در سال 2020 ، باستان شناسان شواهد جالب توجهی از گذشته کشف کردند که نشان می داد زنان از لگد زدن به الاغ و نام بردن دریغ نمی کردند. از بالا بردن نیزه تا طلسم انتقام جویانه ، در اینجا شش بار آمده است که زنان باستان به ما نشان داده اند که با آنها سر و کله نزنیم.

الهام از مولان

بقایای یک زن جنگجو مسن (چپ) و همسرش که توسط سایت باستان شناسی ایراژین گوزگور در استان اورخون در شمال مغولستان کاوش شده است. (تصویر تصویر: کریستین لی)

دو زن – یکی در حدود 50 سالگی و دیگری در حدود 20 سال – که در دوره شیان بی (147 تا 552 میلادی) در مغولستان به خاک سپرده شدند احتمالاً تصنیف معروف مولان را برای دختری که در ارتش در محل پدرش. گرچه “تصنیف مولان” اولین بار توسط نویسندگان چینی کپی شد ، اما داستانهای جسورانه آن ممکن است از مغولستان امروزی سرچشمه گرفته باشد. محققان می گویند ، این در تصنیف به عنوان خدمت به “خان” توصیف شده است ، اصطلاحی که فقط برای رهبران مغولستان اختصاص داشت و چین در آن زمان سربازی اجباری نداشت. بقایای اسکلتی زنان مغولستانی نشان داد که آنها کمانداران ماهر و اسب سوار بودند و احتمالاً در کنار مردان می جنگیدند.

[ad_2]

منبع: khabar-mojo.ir