استقلال در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2021 در روز هشتم بهمن ماه انجام شد و تیم ها حریفان خود را شناختند. طی این قرعه کشی تیم استقلال هم حریفان خود را شناخت و با تیم های الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق هم گروه شد.

این گروه برای استقلال حکم گروه مرگ را دارد. شاگردان فکری پیش از این برای مسابقه با العین در مرحله پلی آف آماده می شدند که این اتفاق به خاطر حذف نماینده تاجیکستان رقم نخورد و استقلال به صورت مستقیم وارد دور گروهی مسابقات شد.

در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به تاریخچه حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین حضور این تیم را در گروه مرگ بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

اولین باری که استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت، به سال 1970 و 1971 باز می گردد که در این دوره از مسابقات ایران میزبان بود و بازی ها در ورزشگاه امجدیه برگزار می شد.

سرمربی این تیم که آن زمان با نام و پرچم تاج در لیگ قهرمانان آسیا حضور میافت، زرداکو رایکوف بود. در این سال، استقلال با تیم های هومنتمن بیروت و سلانگور مالزی همگروه بود که به آسانی از گروه خود صعود کرد.

در نیمه نهایی این بازی ها با تیم مدان اندونزی روبه رو شد که آن را نیز شکست داد و در بازی نهایی به هاپوئل تل آویو رسید. تاج با نتیجه 2 بر 1 هاپوئل را شکست داد و قهرمان آسیا شد.

دومین درخشش استقلال در لیگ قهرمانان اروپا به سال 1990-1991 باز میگردد. این بازی ها به علت حمله عراق به کویت یک دوره لغو شد و دوباره از سر گرفته شد. در این بازی ها که در داکا پایتخت بنگلادش آغاز شده بود، تیم استقلال با پیروزی مقابل تیم های 25 آوریل کره شمالی و بانک بانکوک تایلند و تساوی مقابل تیم محمدان بنگلادش موفق به صعود از مرحله گروهی شد.

در نیمه نهایی پلیتاجایای اندونزی را شکست داد و در فینال با لیائونینگ چین رو به رو شد که مدافع عنوان قهرمانی بود. در بازی فینال با نتیجه 2 بر 1 به برتری رسید و قهرمانی را جشن گرفت.

این ها بهترین نتایجی بودند که استقلال طی این سال ها حضور در لیگ قهرمانان آسیا (و جام برندگان آسیا) کسب کرد و  پس از آن نتوانست به نتایج چشمگیری برسد.

استقلال باز هم در گروه مرگ لیگ قهرمانان قرار گرفت

اما امسال هم انگار استقلال کار سختی برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان دارد. الدحیل که نخستین تیم این گروه است، در لیگ ستارگان قطر در رده دوم حضور دارد. این باشگاه در مسابقات سال گذشته توانست در لیگ ستارگان به مقام قهرمانی برسد.

الاهلی عربستان دیگر حریف استقلال در این گروه، در لیگ حرفه ای عربستان در جایگاه دوم قرار دارد و تیم بسیار سرسختی به نظر می رسد، ضمن این که در فصل گذشته این تیم در لیگ عربستان سوم شد.

الشرطه عراق که فصل پیش هم با استقلال در یک گروه بود هم اکنون در لیگ عراق سوم است و با صدرنشین این لیگ که نیروی هوایی عراق است سه امتیاز اختلاف دارد و با تیم دوم هم امتیاز است.

همه این ها نشان می دهد استقلال باز هم در سخت ترین گروه ممکن لیگ قهرمانان امسال قرار دارد و باید دید محمود فکری چه تدبیری برای حضور قدرتمند در این لیگ اندیشیده است.

 

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet