Pixel Recorder گوگل وحشی است، اما به این ویژگی ها نیاز دارد


Google Recorder در تلفن Pixel شما

Hadlee Simons / Android Authority

دلایل زیادی برای انتخاب گوشی پیکسل وجود دارد، مانند مجموعه ویژگی های دوربین، ویژگی ردیابی تماس و به روز رسانی طولانی. با این حال، یکی دیگر از پرهای شسته و رفته اما اغلب فراموش شده در کلاه Google Pixel، برنامه Recorder است.

گوگل ضبط کننده صدای خود را در سال 2019 در گوشی های سری Pixel 4 معرفی کرد و تجربه هوشمندتری نسبت به بسیاری از برنامه های ضبط صدا دیگر ارائه کرد. در اینجا چیزی است که آن را از سایرین متمایز می کند و چند پیشرفت که هنوز هم دوست داریم ببینیم.

چرا از Pixel Recorder استفاده کنیم؟

اپلیکیشن ضبط پیکسل 6 پرو

ریتا الخوری / Android Authority

دوربین دیجیتال OLYMPUS

مزیت منحصر به فرد Google Recorder این است که به طور خودکار صداها را در زمان واقعی و روی دستگاه رونویسی می کند و نیاز به تکیه بر راه حل های پولی مانند Otter را کاهش می دهد. این رونویسی ها همیشه 100٪ دقیق نیستند و اغلب برای بحث های فنی مناسب نیستند. اما می تواند به اندازه کافی خوب باشد که بیشتر مکالمات را فقط با خطاهای جزئی ضبط کنید. علاوه بر این، در صورت تمایل می‌توانید این رونوشت‌ها را برای کلمات و عبارات خاص جستجو کنید، با Google که زمان‌هایی را در رکوردی که در آن ظاهر می‌شوند برجسته می‌کند.

با این حال، این تنها برنامه ضبط صدا نیست که قادر به ایجاد رونوشت است، زیرا ضبط صوت سامسونگ عملکرد گفتار به متن را نیز ارائه می دهد. با این حال، این به ده دقیقه سخنرانی در یک زمان محدود می شود و نیاز به تبدیل ضبط شده به متن پس از واقعیت دارد. همچنین قابلیت سامسونگ بدون اتصال به اینترنت کار نمی کند.

Google Recorder همچنان یک مثال عالی از چگونگی یادگیری ماشینی می‌تواند زندگی را کمی آسان‌تر کند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب این است که Google Recorder همچنین به شما این امکان را می دهد که ضبط شده و متن همراه خود را به طور خودکار با Google Drive همگام کنید. نیازی به پشتیبان گیری دستی از این ضبط ها نیست تا بتوانید از رایانه شخصی خود به آنها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، این موارد ضبط شده را می توان از طریق یک سایت ویژه – recorder.google.com نیز دریافت کرد.

در نهایت، Pixel’s Recorder همچنین یک ویژگی برچسب گذاری خودکار را بر اساس محتوای ضبط شده و همچنین موقعیت مکانی شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، هنگام ضبط مصاحبه Qualcomm، دریافت میانبرهای پیشنهادی برای چیزهایی مانند چیپست ها، تلفن های هوشمند و 5G بسیار جالب است.

حتما بخوانید:
ستاره بیت لحم چگونه بود؟

توضیح داد: برنامه Google Recorder شبیه جادویی به نظر می رسد، اما در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است

جایی که گوگل نیاز به بهبود دارد

با این حال، به همان اندازه که Google Recorder چشمگیر است، قطعاً کامل نیست. چند زمینه کلیدی وجود دارد که می توان در آنها برخی از بهبودها را انجام داد. بنابراین، این چیزی است که ما می خواهیم در آینده در برنامه ببینیم.

توانایی تصحیح رونویسی ها

نمونه رونوشت Google Recorder

Hadlee Simons / Android Authority

ویژگی رونویسی در برنامه Google ایده خوبی است، اما همیشه یک تجربه دقیق نیست. نتایج بسته به فردی که صحبت می‌کند، ماهیت مکالمه (مانند حضوری یا از طریق تماس ویدیویی)، و موضوع مکالمه بسیار متفاوت است. بنابراین گوگل واقعا باید توانایی تصحیح رونویسی ها را اجرا کند.

یک فایل متنی از رونویسی دریافت خواهید کرد که می توانید آن را با ویرایشگرهای متنی مانند Notepad یا Google Docs ویرایش کنید، اما راه حل ایده آل این است که Google به شما اجازه دهد رونویسی را در خود برنامه Recorder ویرایش کنید. ما نمی دانیم که چرا این امکان پذیر نیست، اگرچه حدس می زنم که ربطی به ترکیب متن با صدا در برنامه داشته باشد. با این حال، ما معتقدیم که Google می‌تواند تغییرات را برجسته کند و تاریخچه نسخه رونوشت اصلی و ویرایش‌های ما را حفظ کند.

گزینه ای برای برجسته کردن رونویسی های نادرست و تصحیح آنها فوق العاده خواهد بود. و کلمات جدید بعداً در جستجو ظاهر می شوند.

دلیل هر چه باشد، اگر بتوانیم روی یک کلمه در رونوشت ضربه بزنیم و نگه داریم تا بدون استفاده از ویرایشگر متنی مستقل، آن را تصحیح کنیم، افزوده‌ای عالی خواهد بود. به این ترتیب، بعداً در جستجوهای درون برنامه ای نشان داده می شود.

وارد کردن یادداشت های صوتی

رونویسی ضبط صدا ساخته شده توسط Google 19

شاید بزرگترین درخواست من برای Pixel Recorder امکان وارد کردن یادداشت های صوتی برای رونویسی باشد. البته، اگر پیکسل دارید، به این معنی است که در این مرحله فقط می توانید از یک برنامه ضبط استفاده کنید تا هم صدا و هم متن را دریافت کنید. دلایل متعددی وجود دارد که چرا وارد کردن یادداشت های صوتی همچنان راحت است.

یکی از دلایل وارد کردن یادداشت های صوتی قدیمی از تلفن قبلی است. انتقال آنها به Google Recorder راه خوبی برای نگه داشتن همه آنها در یک مکان و در عین حال دریافت رونوشت خودکار است.

حتما بخوانید:
تصاویر نسخه ای از «ساینا» برای جایگزینی با «تیبا»! - اسب بخار

وارد کردن یادداشت‌های صوتی به شما امکان می‌دهد ضبط‌های قدیمی یا ضبط‌شده را از دستگاه‌های دیگر به ضبط صدا منتقل کنید.

همچنین اگر به هر دلیلی، فقط از یک دستگاه دوم برای یادداشت‌های صوتی استفاده می‌کنید (مانند ضبط صدا، تلفن هوشمند اضافی یا لپ‌تاپ) و نمی‌خواهید آن ضبط‌ها را به صورت دستی رونویسی کنید، مفید است. منطقی است که برنامه Google ابتدا رونویسی را پردازش کند و سپس برای تصحیح همه چیز بازگردد.

بگو ببینم کی داره حرف میزنه

ضبط کننده گوگل در پیکسل 4.

یکی از ایرادات ضبط صدا گوگل این است که بین اسپیکرهای مختلف تمایز قائل نمی شود. بنابراین برای درک آن هنوز باید به ضبط گوش دهید یا متن را به دقت تجزیه و تحلیل کنید.

گوگل مطمئناً دارای دانش هوش مصنوعی برای تشخیص صدای دو گوینده است.

نیازی به گفتن نیست، ما واقعاً آرزو می کنیم که گوگل این موضوع را کشف کند و نوعی تشخیص و تمایز بلندگو را در برنامه Recorder پیاده سازی کند. حتی برچسب زدن بلندگوهای مختلف به عنوان “گوینده A” یا “بلندگو B” شروع خوبی خواهد بود. اجرای این عملکرد نیز غیرممکن است، زیرا سرویس Otter شخص ثالث قبلاً قادر به انجام این کار است.

Google Recorder را به تلفن‌های غیر پیکسل بیاورید

راه اندازی اولیه Google Recorder

درخواست دیگری که از گوگل داریم این است که اپلیکیشن Recorder را به طور کلی به دنیای اندروید بیاورد. من می‌دانم که این برنامه یکی از چندین نقطه فروش سری پیکسل است – و احتمالاً به سخت‌افزار خاصی برای رونویسی روی دستگاه نیاز دارد – بنابراین می‌توانیم بفهمیم که چرا Google ممکن است در آوردن آن به تلفن‌هایی که به Pixel تعلق ندارند، مردد باشد. اما قبلاً دیده‌ایم که این برنامه به‌طور غیررسمی به دستگاه‌های شخص ثالث منتقل شده است، بنابراین ممکن است گوگل آن را رسمی کند.

من برای آن پول خوبی پرداخت می کنم، گوگل، اما اجازه دهید از ضبط صدا در تلفن های دیگر استفاده کنم.

اگر این شرکت واقعاً بخواهد انحصاری خود را حفظ کند، می‌تواند ویژگی Recorder (مانند رونویسی روی دستگاه یا پشتیبان‌گیری خودکار) را به Pixels محدود کند. یا اگر می‌خواهد مقداری بازگشت سرمایه داشته باشد، می‌تواند هزینه کمی برای اپلیکیشن دریافت کند. می‌دانم که برای دسترسی به آن در دستگاه‌هایم هزینه‌ای یکباره پرداخت می‌کنم.

بیشتر بخوانید: ماه گذشته به من یادآوری کرد که چرا من واقعاً Pixel 6 Pro خود را دوست دارم (و از آن متنفرم).

دیدگاهتان را بنویسید